Sytuacja coraz trudniejsza, zła seria trwa. Cracovia II wygrywa z Koroną II Kielce

03-04-2021 15:50,
Mateusz Kaleta

Korona II Kielce przegrała piąty mecz z rzędu w rozgrywkach III ligi. Żółto-czerwoni nie byli faworytem, mierzyli się z wzmocnioną piłkarzami z  Cracovią II, nie strzelili bramki i przegrali 0:2. Sytuacja żółto-czerwonych w tabeli jest zła. Kielczanie nie strzelili na wiosnę jeszcze bramki i okazali się słabsi od kolejnego rywala bezpośrednio ze strefy spadkowej.

Obie drużyny bardzo potrzebowały w tym meczu punktów. Przed spotkaniem na lepszej pozycji w tabeli były "Pasy", które miały o trzy "oczka" więcej od Korony. I to one były faworytem, bo na wiosnę nie przegrały jeszcze ani jednego meczu. Kielczanie musieli natomiast zrobić wszystko, aby zdobyć punkty - niezbędne w walce o utrzymanie. Ekipa gospodarzy wyszła wzmocniona zawodnikami z ekstraklasy, którzy zrobili różnicę na boisku.

W ataku sporo problemów Koronie II sprawiał Tomáš Vestenický, w środku pola grą "Pasów" dyrygował mający ponad 200 występów w ekstrakalsie kapitan Marcin Budziński. Do tego po przerwie na boisku pojawił się były gracz Korony, Michael Gardawski. Żółto-czerwoni byli natomiast osłabieni z powodu COVID-19 w pierwszym zespole, a także kontuzji m. in. Artura Piróga.

Od początku w Cracovia Traning Center było sporo walki. To jednak gospodarze szybko otworzyli wynik meczu. W 18. minucie Tomáš Vestenický wykorzystał dośrodkowanie po ziemii i pokonał Mikołaja Dreja. Po tej bramce Korona II musiała gonić rezultat.

Doświadczenie piłkarzy z Ekstraklasy brało górę. Kolejne okazje miał Vestenický - w 31. minucie uderzał z ostrego kąta, a tuż przed przerwą po dwójkowej akcji z Budzińskim. Do przerwy Cracovia II prowadziła 1:0.

W drugiej połowie kielczanie starali się odrobić wynik, ale szczelna była obrona gospodarzy. Znów pod bramką znalazł się słowacki napastnik Cracovii. 24-latek próbował lobować wychodzącego z bramki Dreja, ale tym razem się pomylił. Kielczanie odpowiedzieli niecelnym strzałem Bielki.

W kolejnych minutach szansę podwyższenia prowadzenia po kontrze miała Cracovia II. Marcin Budziński stanął sam na sam z bramkarzem żółto-czerwonych, ale za daleko wypuścił sobie piłkę. Chwilę później ten sam zawodnik niecelnie uderzał z powietrza.

"Pasy" mocno naciskały i postawiły kropkę nad "i" w 85. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Zaucha, głową piłkę zgrał Jarzynka, a w siatce umieścił ją Krystian Bracik.

Dla Korony była to piąta porażka z rzędu w rozgrywkach III ligi. Żółto-czerwoni zajmują 19. miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów w 25 meczach. Za tydzień podejmą na swoim stadionie Stal Stalowa Wola. To spotkanie w niedzielę, 11 kwietnia o godz. 12:00.

Cracovia II - Korona II Kielce 2:0 (1:0)

Bramki: Vestenický (16'), Bracik (85')

Cracovia II: Wilk - Zaucha, Bracik Jarzynka, Stachera (67' Grzebieluch) - Supryn (90' Biernat), Budziński (90' Malisz), Ożóg, Nowicki (54' Gardawski) - Ziemnik, Vestenický (67' Bała)

Korona II: Drej - Seweryś, Kiełb, Czerwiak, K. Turek - Więckowski, Zwoźny (76' Świtowski), P. Lisowski, Cukrowski, Bielka (82' Rozmysłowski) - Rybus (80' Borczyński)

Żółte kartki: Budziński, Supryn

fot: Mateusz Kaleta
źródło: własne, Cracovia

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Yogi2021-04-03 16:13:58
Kto za to odpowiada?Łysego nie ma smród pozostał.
HrabiadeNędza2021-04-03 16:33:01
Rezerwy spadną,bo nikomu nie zależy żeby w przyszłym sezonie grały w 3 lidze.Gdyby tak było to w każdej kolejce grałyby wzmocnione 4-5 piłkarzami z pierwszej drużyny.
Włodek2021-04-03 16:46:59
To dziwne że nikomu nie zależy żeby rezerwy grały w III lidze. W PRO JUNIOR Korona jest na 1 miejscu które jest premiowane kwotą 400tys zł ! Oni po prostu nie umieją tak grać żeby wygrać.
Kurde2021-04-03 16:57:25
Można było wzmocnić rezerwy zwłaszcza z uwagi na pauzę pierwszej drużyny.
KiJ2021-04-03 18:04:42
Nie wiem gdzie pochwali z
sie zwolennicy metod Bartoszka. Rozwalil caly ciag szlolenia od druzyn juniorow przez pieresza i druga druzyne. Straty moga byc duze bo liczone lata. Rozpuszczono mlodych po roznych klubach i sa wyniki, a winnych brak i cisza nad wszystkim. Brak slow i szkoda
S2021-04-03 18:30:08
Cracovia wzmocniła????
Qba2021-04-03 18:31:09
Kozubek trenerem, jak chłop nie wie jak się czopków używa.
Kibic2021-04-03 18:38:43
Czyżby wzmocnienia z Iv ligi były chybione? a może te wzmocnienia były robione z myślą o przyszlym sezonie w 4 lidze? najwyższy zas na radykakne zmiany, po wynikach bowiem widać, że są one niezbędne. Pozbywając się Gr, esika i zatrudniając trenera z 4 ligi plus wzmocnienia z 4 ligi będzie drużyna gotowa na przyszły sezon w.... 4 lidze plus ewentualne wzmocnienia z kigi okręgowej.
Do KiJ2021-04-03 19:53:42
A co na Bartoszek do transferów młodych zawodników z Korony??
Judasz2021-04-04 00:15:33
Wszyscy komentujący powyżej są zdrajcami!!!
arczi2021-04-04 10:26:29
Waran pustaku zastanów się co piszesz i jak nie mas pojęcia to nie pisz lepiej nic !!! Jacek a Maksymilian to dwie różne osoby ale to trzeba mieć jakieś pojęcie o składach Korony!
Waran2021-04-04 12:29:11
Tak czy owak obaj Kiełbie błyszczą..!
Waran2021-04-04 13:11:57
No tak każdy kibic powinien mieć pojęcie o składzie 3 ligowej niebawem 4 ligowej drużyny, to ci wirtuozi...
KiJ2021-04-04 18:01:00
Nie pisze o transferach tylko gdzie dzis sa przez niezrozumiale decyzje Rogozinski Pierzchala Sewerzynski Gorski Sowinski Gawlik Sokol Firlej. Kto i po co Ich wyslal na wypozyczenia kiedy w klubie na lekarstwo obroncow i napastnikow. Kto ma bronic ? Kto ma strzelac bramki? Ile bramek zdobyli nowi z zaciagiu zostawiam bez odpowiedzi.
Lukck2021-04-05 09:54:24
Żyro o Koronie na 2x45minut :"Paradoksem było to, że gdy trener Lettieri został zwolniony, poszedłem do trenera przygotowania fizycznego. Robiliśmy wtedy testy na wydolność. Spytałem:

- Jak moje wyniki? Dalej mam biegać?
- To bieganie i tak ci nic nie daje...
- No dobrze, ale po co w takim razie to robiłem?

Ostatnie wiadomości

Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.
Korona Kielce przedłużyła umowę z Jakubem Konstantynem. Skrzydłowy będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W 25. kolejce Orlen Superligi zawodnicy Industrii Kielce zagrają na wyjeździe z Zepter-em KPR Legionowo. W ostatnich tygodniach beniaminek pozytywnie zaskakuje.