A1: Oceny i statystyki 14. kolejki
Dodane przez Ryba dnia Kwietnia 02 2019 14:07:32

Treść rozszerzona
Przemysław Ryński w barwach Granatu, czerwiec 2014 (Fot. G. Sojka)

Przemysław Ryński (trener, Wicher Miedziana Góra): Pierwsza ligowa kolejka wiosny znacząco nie zmieniła układu sił w tabeli. Cała czołówka wygrała swoje mecze i tutaj każdy utrzymał swój "status quo". Na dole tabeli drużyna Politechniki skomplikowała sobie życie przegrywając ważny mecz z będącą w podobnej sytuacji Tęczą Gowarczów. Gród po przegranym meczu w Rykoszynie też nie jest w komfortowej sytuacji, ale widziałem obszerne fragmenty spotkania z Sokołem i jestem przekonany,że drużyna z Ćminska będzie urywała punkty wyżej notowanym ekipom.

Tomasz Kołodziejczyk (trener, Orlęta Kielce): Wysokimi zwycięstwami zakończyły się spotkania Wichra i Klonówki. To główni faworyci do awansu. Swoje spotkanie wygrał też Sokół i dalej jest na szczycie tabeli. Łopuszno po zwycięstwie oddaliło się od strefy spadkowej. Politechnika przegrała ważny mecz z Tęczą w kontekście walki o utrzymanie. Samson potwierdził, że jest mocnym beniaminkiem. Moja drużyna miała ciężką przeprawę w Strawczynie, udało się wygrać. Szkoda, że nie możemy wystawić najmocniejszego składu ze względu na rozgrywki juniorów — przez to jakość naszej gry bardzo spada.

Kamil Wijas (ŁKS Łopuszno): Faworyci nie zawiedli. Zespoły walczące o awans do klasy okręgowej: Wicher, Klonówka oraz Sokół wygrały swoje mecze. W najciekawszym meczu Lechia Strawczyn - Orlęta Kielce, minimalnie lepsza okazała się drużyna z Kielc (liczyłem na remis). W naszym meczu z Polonią Białogon pierwsza połowa była wyrównana, w drugiej połowie mieliśmy przewagę i strzeliliśmy 3 bramki. Dobrze prezentuje się zespół z Samsonowa, w którym trenerem jest mój kolega Łukasz Gębski (graliśmy kiedyś razem w Astrze Piekoszów) wygrywając kolejny mecz. Zespół z Gowarczowa nie poddaje się i walczy o utrzymanie.

Liczba bramek: 29 (średnia 4,14)

Liczba bramek w 1 połowach: 10 (34%)

Liczba bramek w 2 połowach: 19 (66%)

Największa ilość bramek: 5 (Wicher 5-0 Granat, Politechnika 2-3 Tęcza, Klonówka 5-0 Top-Spin)

Najszybciej zdobyta bramka: 2 minuta (Krzysztof Kasprzyk, Lechia Strawczyn)

Czyste konta: 2

Liczba żółtych kartek: 21

Liczba czerwonych kartek: 1 (0 bezpośrednich + 1 za dwie żk)

Najszybciej otrzymana kartka: 16 minuta (Rafał Kukiełka, Politechnika Św. Kielce)

Czas gry w osłabieniu: Polanie Pierzchnica - 3 minuty

Największa ilość kartek: 6 (6żk + 0cz, Łopuszno-Polonia)