Czarni stracą punkty?
Dodane przez ghs dnia Września 01 2020 12:21:28

Treść rozszerzona

W ostatnim meczu Czarnych Połaniec z AKS 1947 Zdrój Busko na boisku w 73. minucie pojawił się w barwach Połańca 17-latek Oskar Łąk.

Ten sam zawodnik dzień wcześniej wziął udział w meczu juniorów, gdzie Czarni pokonali Klimontowankę 8–3, a Łąk zdobył dwie bramki. Pierwszą z nich strzelił w 14. minucie, a drugą w 52. Zgodnie z danymi wprowadzonymi przez sędziego Oskar opuścił boisko dopiero w 60. minucie, czyli rozegrał więcej, niż połowę spotkania.

Tymczasem zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik, który rozegra więcej niż połowę meczu, nie może wziąć udziału w żadnym innym spotkaniu swojego klubu przez 48 godzin od zakończenia tego spotkania (nie dotyczy to bramkarzy). Złamanie tego przepisu grozi ukaraniem walkowerem.

W rezultacie łupem Zdroju mogą stać się łatwe 3 punkty. Decyzja należy teraz do Wydziału Gier ŚZPN, który sprawdzi, czy nie zaszły pomyłki w sprawozdaniach. Jeśli sytuacja rzeczywiście miała miejsce, walkower jest nieuchronny.

W Internecie dostępny jest skrót z bramkami z tego spotkania.

Regulamin rozgrywek

§ 10

1. O ile w przepisach szczególnych nie postanowiono inaczej, Klub posiadający drużyny w kilku klasach rozgrywkowych może wystawić swoich zawodników do gry zgodnie z następującymi zasadami:

a) Jeżeli zawodnik, brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym  w wymiarze nieprzekraczającym połowy czasu gry, może uczestniczyć w spotkaniu innej drużyny swego klubu, które rozpoczyna się do 48 godzin po zakończeniu pierwszego meczu, w pełnym wymiarze czasu gry (przepis ten nie dotyczy zawodników występujących na pozycji bramkarza);

b) Udział zawodnika w meczu, w którym zgodnie z postanowieniami regulaminu rozgrywek obowiązuje system zmian powrotnych, będzie traktowany jako udział w meczu w wymiarze nieprzekraczającym połowy czasu gry;

c) Jeżeli zawodnik brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze przekraczającym połowę czasu gry może wystąpić w kolejnym spotkaniu innej drużyny swego klubu, dopiero po upływie 48 godzin od zakończenia tego meczu (przepis ten nie dotyczy zawodników występujących na pozycji bramkarza);