Strona klubowa

Aktualności

Otwieramy nową oficjalną stronę internetową AKS-u!!!

• autor: Piotr Kowalczyk, 2021-02-27 19:32

wszystko się kiedyś zaczyna i kończy. Z dniem dzisiejszym zamykamy stronę internetową na futbolowo.pl z którą byliśmy kilkanaście lat na dobre i złe. Stronę która zanotowała blisko 6 milionów wejść, stronę od której wielu z Was zaczynało dzień, z której można było przeczytać relacje meczowe, zapowiedzi, transfery i inne zdarzenia z życia codziennego naszego Klubu.

W dniu zamknięcia strony chcielibyśmy serdecznie podziękować założycielowi strony Panu Damianowi BĄK, który poświęcił mnóstwo swojego czasu tworząc i administrując stronę do czasu przekazania Klubowi. Dziękujemy również wszystkim Kibicom i Czytelnikom, którzy nas regularnie odwiedzali.

Szanowni Kibice, Sympatycy i Czytelnicy,

z przyjemnością oddajemy do użytku nową profesjonalną stronę internetową. Stronę wykonała Agencja Marketingu Internetowego WERTUI z Buska-Zdroju mająca siedzibę przy ul. Partyzantów 19. WERTUI udostępniła  nam także swój serwer dzięki któremu strona działa bez zarzutu.

Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo na niej wszystkie potrzebne informacje dotyczące Amatorskiego Klubu Sportowego 1947 Busko-Zdrój.

Serwis będzie stopniowo rozbudowywany i uzupełniany. Serdecznie zapraszamy do częstych odwiedzin tej strony!

Wygrana w sobotnie południe!!!

• autor: Piotr Kowalczyk, 2021-02-27 16:22

Wygrywamy w kolejnym meczu sparingowym 4:2 z Lubrzanką Kajetanów. Bramki dla naszej drużyny strzelili: Dorian Buczek x 2, Mateusz Janiec, Albert Lasia.

Oto co powiedział o sobie nowy nabytek naszego Klubu:

Nazywam się Dorian Buczek, mam 25 lat. Jestem wychowankiem Orląt Łuków. Od 9 do 12 roku życia trenowałem zapasy. Sport w moim życiu jest od dziecka. Od 13 roku życia bezustannie trenuję piłkę nożną. Moje zainteresowania poza piłką to siłownia i podróże oraz zdrowy styl życia. Grałem w takich klubach jak Orlęta Łuków, MSP Szamotuły, Resovia Rzeszów, Orzeł Przeworsk, Siarka Tarnobrzeg, Stal Mielec, Wólczanka Wólka Pełkińska, Czarni Połaniec, TSV Bützow 1952, ŁKS Łagów. Teraz będę reprezentował barwy AKS Busko-Zdrój. Serdecznie pozdrawiam kibiców i wszystkich ludzi związanych z klubem. Z mojej strony mogę powiedzieć, że zawsze daje z siebie 100% na boisku. Chciałbym strzelić jak najwięcej goli i pomóc zająć jak najwyższe miejsce w tabeli.

Witamy na pokładzie i życzymy samych udanych występów.

Przegrywamy z CLJ Korona Kielce!!!

• autor: Piotr Kowalczyk, 2021-02-21 06:48

Trener Mariusz Kośmider:

W sobotę graliśmy sparing z CLJ Korona Kielce. Pod nieobecność kilku naszych podstawowych zawodników szansę gry dostali nasi juniorzy. Początkowo nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Już na początku meczu zdobyliśmy bramkę za sprawą Norberta Sinkiewicza. Jednak z czasem przewagę uzyskała młoda drużyna Korony i do przerwy był wynik 1-1. W II połowie przeciwnik wymienił prawie cały zespół, grał bardzo ofensywnie czego konsekwencją było zdobycie 2 goli. W końcówce zmniejszyliśmy rozmiary porażki i mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Pragnę również poinformować kibiców, że drużyna seniorów w ramach przygotowań rozegra dodatkowy sparing z Czarnymi Połaniec w dniu 6 marca o godzinie 12.00. Mecz rozegramy na obiektach Stadionu Miejskiego w Busku-Zdroju.

Od jutra przedstawiamy TRANSFERY!!!

Trzeci mecz kontrolny i trzecia wygrana!!!

• autor: Piotr Kowalczyk, 2021-02-17 21:42

W dniu 17.02.2021r rozegraliśmy kolejny mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikiem była drużyna z Pińczowa. W pierwszej połowie gra była wyrównana i w tych trudnych warunkach, żadna z drużyn nie zdołała strzelić gola. W drugiej połowie zaznaczyła się przewaga naszej drużyny. Zaczęliśmy stwarzać więcej sytuacji podbramkowych, czego efektem było zdobycie 2 bramek, których strzelcem byli Mateusz Janiec i zawodnik testowany. Ten drugi na tyle dobrze się zaprezentował, że na wiosnę będzie prezentował barwy AKS. W końcówce meczu przeciwnik zdobył bramkę na 2-1. W sparingu zaprezentowało się 5 juniorów naszej drużyny, którzy powoli, ale konsekwentnie będą wprowadzani do drużyny seniorów.

AKS I BSF GRAJĄ RAZEM! Podpisana umowa o współpracy...

• autor: Piotr Kowalczyk, 2021-02-16 17:04

„Dwa kluby, jedno miasto” - tym hasłem będziemy promować naszą nową partnerską umowę z klubem AKS 1947 Busko - Zdrój. Po kilku spotkaniach i rozmowach doszliśmy do wspólnego porozumienia z władzami buskiego AKS-u. Dziś możemy oficjalnie powiedzieć, że obraliśmy wspólną drogę rozwoju, w dużej mierze opierającej się na szkoleniu młodzieży. Umowa będzie obowiązywać do końca roku 2021, z opcją przedłużenia na kolejne lata.
     Głównymi celami zawartymi w umowie jest szkolenie drużyn młodzieżowych. Doskonale wiemy, że najlepsi zawodnicy na świecie w piłce jedenastoosobowej zaczynali od futsalu. To tam jesteśmy w stanie najlepiej wyszkolić naszą technikę, poruszanie taktyczne oraz grę na małej przestrzeni. Dlatego doszliśmy do porozumienia, aby najmłodsi zawodnicy z naszego regionu mogli podnosić swoje umiejętności w każdym z tych aspektów, podczas treningów stricte futsalowych. Wspólnie z klubem AKS, stworzymy młodym adeptom futbolu warunki, dzięki którym będą mogli rozwijać się zarówno w piłce trawiastej, jak i tej mniejszej, futsalowej. Naszym głównym celem jest stworzenie mocnego zespołu, który jesienią wystartuje w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu.

Wygrany sparing ze Spartakusem Daleszyce!!!

• autor: Piotr Kowalczyk, 2021-02-14 08:32

W sobotę rozegraliśmy pierwszy sparing na boisku ze sztuczną murawą w Busku-Zdroju. Przeciwnikiem był Spartakus Daleszyce zajmujący po rundzie jesiennej 4 miejsce w 4 lidze świętokrzyskiej.

Na boisku jednak nie było tego widać. W I połowie meczu to nasza drużyna stworzyła dużo więcej sytuacji do strzelenia bramki, a tylko przez niefrasobliwość przy SFG schodziliśmy na przerwę z wynikiem 0-1. Po przerwie zmieniliśmy ustawienie na 1-3-5-2, wyszliśmy na przeciwnika jeszcze bardziej ofensywnie co przyniosło efekty w postaci kolejnych goli dla naszej drużyny. Słabiej zaprezentowali się nasi bramkarze i mecz zakończył się 4-3. Słabsza forma nie dziwi, ponieważ drużyna z powodu obostrzeń, odbyła dopiero jeden trening na boisku i w przyszłości może być tylko lepiej.

Następny mecz sparingowy rozegramy w środę 17 lutego o godz. 18.00 z Nidą Pińczów.

Turniej o Puchar Prezesa ŚZPN w Busku-Zdroju!!!

• autor: Piotr Kowalczyk, 2021-02-09 16:37

Trener Rafał Prędki:

W dniu 06.02.2021 na hali PMOS w Busku Zdroju  drużyna  AKS 1947 Busko Zdrój  rocznik 2013  uczestniczyła w drugim "Turnieju o Puchar Prezesa ŚZPN" zorganizowanego przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w Kielcach.

Wyniki AKS 1947 Busko Zdrój

AKS 1947 Busko Zdrój- A.P Spartakus Daleszyce 1-1(bramka Jaś Kawalec)

AKS 1947 Busko Zdrój- Korona Kielce II 1-8 (bramka Jaś Kawalec)

AKS 1947 Busko Zdrój- Korona Kielce I 1-4 (bramka Jaś Kawalec)

Skład:Markowski Karol,Socha Franciszek,Kaszuba Julian, Durnaś Filip,Trzęsak Milan,Zagnański Jakub,Bąk Mikołaj,Kawalec Jaś,Para Ksawery,Janik Alan ,Ksawier Prędki (kierownik zespołu) Trener:Rafał Prędki.

Trener Maciej Domagała

Drużyna Orlika 2011 się nie zatrzymuje.

W dniu 06.02.2021r na Hali Sportowej PMOS w Busku - Zdroju odbył się Turniej o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej rocznika 2011.

Buski Klub AKS 1947 gościł drużyny FA Jędrzejów oraz Moravii Morawica.