Notice: Constant _INCROOT already defined in /home/kielecka/www/news.php on line 21

4:1 Jamróz (90)

Sędziował: L.Stolarz (Brzesko)

Garbarnia: Żylski - Małota, Szewczyk, Pluta, Dygas - Szymanowski (85.Nocoń), Brak, Kosowicz, Przeniosło (63.Kuźma) - Antas, Kosmal (69.Wojciechowski).

Korona II: Misztal - Pydych, Szajna, Kal, Malarczyk - Nowak, Jędryka, Michałek (89.Lenart), Popławski (90.Tracz) - Cichos (81.Jamróz), Gawecki (65.Małecki).

Wzmocniona kilkoma zawodnikami z pierwszego składu, Korona pokonała Garbarnię w Krakowie. Podopiecznym Marcina Gawrona w drodze do zwycięstwa nie przeszkodził nawet fakt, że mecz musieli kończyć w dziesiątkę. Za faul w polu karnym Misztala na zawodniku Garbarni, kielecki bramkarz zobaczyl od arbitra drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną katrkę. Krakowianie wykorzystując jedenastkę wprowadzili nerwowość w poczynianiach Koroniarzy. Ambitnie walczący Kielczanie, mimo osłabienia wyprowadzali skuteczne kontrataki po których padały kolejne bramki.

Więcej zdjęć [Galeria]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Unia Tarnów - Puszcza Niepołomice 0:0 (0:0)

Sędziował: M.Wrażeń (Gorlice)

Unia: Lisak - Mikołajczyk, Jędrusiak, Ł. Bartkowski, Pawlak - Radliński (86.Kafel), Szczytyński (59.Ocłoń), Kazik, Witek (74.Węgrzyn) - Rodak, Saratowicz (65.Drozdowicz)

Puszcza: Kwedyczenko - Zajda, Lewiński, Rapacz, Orzechowski - Marcin Morawski, Filipczak (46.Michał Morawski), Bernas, P. Morawski - Kmak (64.Dutka), Kubiak (46.Zubel)

Neptun Końskie - Naprzód Jędrzejów 2:5 (1:0)

Sędziował: M.Bąk (Kielce)

Neptun: Kotwica - Skoczylas, Ołtuszyk (70.Lachowski), Czaban, Gałązka, Banachowicz (70.Kosmel), Majewski, Kluska, Brzoza, Leksycki (84.Maćkowski), Kasynycz.

Naprzód: Jankowski - Olszewski, Basąg, Styczeń, Ziółkowski - K.Gajda, Kołodziejczyk, Ł.Gajda (60.Osiński), Gągorowski (73.Puchrowicz) - Fryc, Gil (65.Kokosza)

Wynik 5-2 sugeruje łatwe zwycięstwo gości, ale za nim Naprzód udokumentował bramkami swoją wyższość, najadł się trochę strachu.

W pierwszej połowie gra toczyła się w środkowej strefie boiska, żadna z drużyn nie umiała zepchnąć przeciwnika do defensywy. Więcej z gry miała drużyna z Jędrzejowa, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Warte odnotowania były tylko minimalnie niecelne uderzenia Stycznia i Gila. W 44 minucie gol dla Neptuna. W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do Kasynycza i ten bez problemów pokonał Jankowskiego.

Trzy pierwsze minuty drugiej połowy zmieniły obraz gry. Dwa rzuty rożne, asysty Kołodziejczyka i Gągorowskiego na bramki zamienili Ziółkowski i Gil,strzelając gole głową.Od tego momentu Naprzód panował na boisku. Dwie następne bramki dołożył Gil wykorzystując sytuacje sam na sam, a piątego gola strzelił Fryc dobijając strzał Kokoszy.W końcówce nieporozumienie w szeregach gości wykorzystał Kasynycz.

Dwie różne połowy oglądali kibice w Końskich. Pierwsza wyrównana, w drugiej zdecydowanie lepszy był Naprzód, choć wygrał trochę za wysoko.

Czarni Połaniec - Orlicz Suchedniów 1:2 (1:1)

1:0 Mazurkiewicz (10)
1:1 Wilk (34)
1:2 Jaworek (84)

Sędziował: A.Koper (Jędrzejów)

Czarni: Wojciech - Korona, Janaszek, Łukawski, Witek, Janowski (81.Kiciński), Sobierajski, P.Cecot (84.Macias), Obierak, Meszek, Mazurkiewicz.

Orlicz: Shram - P.Chorab, Kubiec, Milcarz, D.Chorab, Ubożak, Dulak, Jaworek, Ryński (88.Wojtasiński), Hajduk, Wilk (72.Jaros).

Na grząskiej murawie w Połańcu przyszło rozgrywać mecz drużynom Czarnych i Orlicza. Goście podbudowani zwycięstwem w poprzedniej kolejce nad Wierną, dobrze weszli w to spotkanie. Po przewrodce Wilka piłka trafiła w poprzeczkę. Pomimo optycznej przewagi Orlicza, pirwszą bramkę zdobyli gospodarze. Karnego po zagraniu piłki ręką Milcarza, wykorzystał Mazurkiewicz. Orlicz po utracie bramki przeją inicjatywę, a aktywny na skrzydle Ryński, wielokrotnie obługiwał precyzyjnymi wrzutkami i podaniami swoich kolegów z drużyny. Gościom udało sie jeszcze przed przerwą doprowadzic do remisu, kiedy to Wilk nie zmarnował sytuacji sam na sam z golkiperem Czarnych.

Na kwadrans przed końcem spotkania, drugą żółtą i co za tym idzie, czerwoną kartkę zobaczył w zespole Czarnych, Witek. Niedługo po tym, Orlicz po celnej główce Jaworka zdobył bramkę na wagę 3 punktów. Już w doliczonym czasie II połowy przed szansą zdobycia wyrównującego gola stanął Meszek, ale świetnie interweniował ukraiński bramkarz Orlicza, pozyskany przed tą rundą z drużyny Zmina Kijów. Ostatecznie z tego jakże ciekawego meczu zwycięsko wyszedł Orlicz, który na wiosnę prezentuje dobrą formę.

Wierna Małogoszcz 3:0 (2:0) Glinik/Karpatia Gorlice

1:0 Kita (37)
2:0 Kita (41)
3:0 Miernik (90)

Sędziował: Sz.Ubożak (Kielce)

Wierna: Pedrycz - Bętkowski, Gołąbek, D. Grzyb, Piotrowski, Trybek (68.Miernik), Kwaśniewski, Rogala, T. Kita (75.Foksa), J. Hajduk (81.Nowak), H. Drej (90.Lagierski)

Glinik: Grądalski - Zapała, Wacławik, Olejnik (84.Kurek) - Martuszewski, Stępkowicz, Wisłocki, Skowroński, Besbir (64.Szary) - Gadzina, Stróżyk (70.Kijek)

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom zawodnicy Wiernej Małogoszcz, którzy na własnym stadionie podejmowali zespół Glink/Karpatia Gorlice. Można powiedzieć, że ogromne znaczenie dla dalszego przebiegu meczu miała sytuacja z 37 minuty. Przeważający do tej pory goście stracili wówczas gola, co bardzo negatywnie odbiło się na ich psychice. Rogala dośrodkował w pole karne, a w zamieszaniu najprzytomniej zachował się Kita, który wpakował piłkę do bramki z 2 metrów. Kilka minut później Wierna wymierzyła kolejny cios w zawodników z Gorlic, a w rolę egzekutora ponownie wcielił się Kita. Pomocnik Wiernej dobrze przyjął piłkę na 20 metrze, aby mierzonym strzałem skierować ją w okienko bramki strzeżonej przez Grądalskiego.

Po zmianie stroną przewagę optyczną nadal posiadali goście z Gorlic, jednak nic z niej nie wynikało. Wreszcie w doliczonym czasie gry groźne uderzenie oddał Gadzina i zmusił bramkarza gospodarzy do największego wysiłku. Ostatnie słowo należało jednak do Wiernej. W 90 minucie spotkania na indywidualną akcję zdecydował się Miernik i zakończył ją golem.