Notice: Constant _INCROOT already defined in /home/kielecka/www/news.php on line 21
Podsumowanie w gr. III i IV Klasy B (foto)

W grupie III obyło się bez niespodzianek. Aspirujący do awansu MKS Zdrój Busko pewnie pokonał przeżywający ostatnio kłopoty GKS Szydłów. Na pewno zwycięstwo GKS-u Górno nad Źródłem Solec Zdrój nie należy zaliczać do kategorii niespodzianek, gdyż roszady które zaszły w zespole Źródła w przerwie zimowej poważnie osłabiły ten zespół. Do tego stopnia, że działacze Źródła musieli wycofać z rozgrywek zespół juniorów.

W grupie IV runda rozpoczęła się bardzo ciekawie. Główny kandydat do pierwszego miejsca zespół GKS-u Iwaniska tylko zremisował ze słabo radzącym sobie w rundzie jesiennej Huraganem Wilczyce. Jednak biorąc pod uwagę wycofanie się silnego zespołu Hutnika Sandomierz piłkarze z Iwaniska nadal przewodzą rozgrywkom w III grupie.

Klasa B, Grupa III

GKS Szydłów 0:2 Zdrój Busko

0:1 Michał Krzemiński (11)
0:2 Rafał Charyga (17)

Szydłów: Pyrek – Gardyński, Jarosz, Rokita, Redka – J.Makowski, S.Makowski, D.Cecot (30 Batóg), Pytowski – M.Cecot, K.Lubelski

Zdrój: Wojtacha – Szwajka, Krzemiński, Kolanowski (46 Zawisza) – Charyga, Witkowski, Mierzwa, Walkiewicz (55 Janiec) – Mrożek, Gzyl

Mecz z kategorii spotkań bez historii. Przewaga jednego z głównych kandydatów do awansu MKS-u Zdrój była bezdyskusyjna przez całe spotkanie. Dość powiedzieć, że gospodarze nie oddali żadnego celnego strzału w światło bramki strzeżonej przez Rafał Wojtachę.

Tak waczyły obydwa zespoły w ubieglym roku. W tej rundzie niestety GKS Szydłów nie był równorzędnym przeciwnikiem dla MKS-u.

W drużynie gości na szczególne słowa pochwały zasługują strzelcy obydwu bramek. Jednak prawdziwym sprawdzianem umiejętności będzie dla Buszczan mecz z bardziej wymagającym przeciwnikiem tj. GKS-em Górno.

Przygotował: As - Kielecka Piłka

----------------------------------------------------------------------

Źródło Solec Zdrój 0:2 GKS Górno

0:1 Borek
0:2 Filipczak

Goście mimo, iż nie mieli na ławce żadnego zmiennika łatwo uporali się z Źródłem, które w przerwie zimowej doznało znacznych osłabień kadrowych. Niestety w tej rundzie Solecczanie będą, wszystko na to wskazuje tylko dostarczycielami punktów.

Hutnik Sandomierz 0:3 w.o Jandar Bodzechów

Z przykrością informujemy, że w zbliżającej się rundzie wiosennej rozgrywek Klasy B gr. IV, sezonu 2008/2009 Hutnik Sandomierz nie wystąpi. Główną przyczyną takiej decyzji Zarządu jest trudna sytuacja finansowa oraz trudności w skompletowaniu pełnego składu Zarządu. Nie wiadomo również czy sandomierzanie wystartują w rozgrywkach w przyszłym sezonie.

Decyzja klubu tym bardziej boli, ponieważ "Hutniczanie" byli bardzo bliscy wywalczenia awansu do Klasy A, jednak w zaistniałej sytuacji nadzieje kibiców na awans zostały zaprzepaszczone. Wyniki ze spotkań Hutnika w rundzie wiosennej będą zachowane, natomiast w rundzie rewanżowej drużyny będą pauzować.

Ester Wojciechowice 4:1 Alit II Ożarów

1:0 Szpotowicz (13)
1:1 Gładowski (18)
2:1 M.Zygmunt (30)
3:1 Wąsik (55)
4:1 Szpotowicz (70)

Ester: Wesołowski - Kębłowski (62 K.Michalski), Dulny, Pobrotyn, P.Michalski, Strąk (55 M.Motyła), K.Sałapa, P.Sałapa, Wąsik, M.Zygmunt, Szpotowicz (75 D.Motyła)

Alit II: Kalita - Żurek, Kozieł, Pawlaczyk, Piernikosz (46 Skrobacz) - Pękalski, Jastrzębski, H.Celiński, J.Celiński - Ziemniak, Gładowski

Przed sezonem w klubie z Wojciechowic zapowiadano że zespół postara włączyć się do walki o awans do Klasy A.

Już w pierwszym meczu podopieczni grającego trenera Tomasza Wąsika pokazali, że jego zespół będzie grożny dla każdego. W 13 minucie M.Zygmunt zagrał piłkę do P.Sałapy, który przedłużył podanie do Szpotowicza, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Alitu.

Niespełna 5 minut pożniej był już remis. Miejscowi się jednak nie załamali i ruszyli do ataków. W 30 minucie P.Sałapa zagrał do wychodzącego M.Zygmunta, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Zespół Ester Wojciechowice przed meczem z Alitem II Ożarów

Po zmianie stron przewaga Estra była jeszcze bardziej widoczna. W 55 minucie Wąsik przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył celnym strzałem w światło bramki i było już 3-1.

Po 15 minutach Szpotowicz dobił strzał Strąka podwyższył tym samym wynik na 4-1. Gospodarze mieli również okazję strzelić 5-bramkę, ale nie zdołali wykorzystać rzutu karnego na faulu na M.Zygmuncie.

Huragan Wilczyce 1:1 GKS Iwaniska

1:0 R.Kowalski (31)
1:1 Grzegorz Czub (65)

Huragan: Dymanowski - A.Kowalski, Wójcik, T.Konrad, Jach - Ul (46 Książkiewicz), Przywara, Kanios (46 Pater), M.Konrad - Kalita (46 Hamer), R.Kowalski

Iwaniska:
Szymański, Zwoliński, Duda, Prokop , Chruściel, Domurat, Kusal , Rusak, Siwonia ,Czub, Podsiadło (46 Kadela)

Seniorzy GKS Iwaniska w kolejce inaugurującej rundę wiosenną podejmowali na wyjeździe Huragan Wilczyce.

Goście mając świadomość stawki meczu jechali na mecz w pełni zmotywowani.

Od samego początku goście przejęli inicjatywę i dyktowali warunki gry na boisku jednak nie potrafili tego udokumentować trafieniem do siatki.Czego nie mogli goście zrobili gospodarze w 31 minucie spotkania po wrzutce z rzutu wolnego objęli prowadzenie i było 1-0 dla gospodarzy.

Choć pachniało niespodzianką jednak goście nie odpuszczali czego efektem był gol zdobyty przez Grzegorza Czuba w 65 minucie spotkania i było 1-1.
Choć były jeszcze sytuacje do tego aby wywieźć komplet punktów z trudnego terenu w Wilczycach jednak nieskuteczność piłkarzy z Iwanisk przerażała kiedy marnowali akcje niemal że z 5 metrów.

Bardzo dobrze w bramce spisywał się Wiesław Szymański który raz po raz był tam gdzie powinien o czym świadczy ligowe doświadczenie oraz pewność siebie.

Za tydzień ciężki a zarazem najważniejszy mecz z Wojciechowicami przed własną publicznością który przy tej liczbie meczy ligowych może okazać się przepustką do A klasy.