Notice: Constant _INCROOT already defined in /home/kielecka/www/news.php on line 21

Czarni Połaniec 1:1 (1:0) Lubrzanka Kajetanów

1:1 Treter (62)

Sędziował:Sz.Górczyński (Ostrowiec Św.)

Czarni: Daniel - Korona, Janaszek, Sobierajski, Witek, Mikoda, Cecot (79.Macias), Obierak, Meszek (59.Łukawski), Mazurkiewicz, Kiciński (83.Janowski).

Lubrzanka: Przybył - Górecki, Siwek, Woszczycki, Mosiołek (46.Franus), Treter (90.Barabach), K.Bracha, Kopeć, Borowiec, M.Bracha, Staszewski (90.Jagodzki).

Lubrzanka Kajetanów - to rywal z niższej półki, co nie znaczyło że zespół ten nie będzie walczył. Goście dopięli swego - gdyż przyjechali do Połańca po 1 punkcik i udało im się osiągnąć cel. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, jednak to gospodarze(Czarni) zdobyli pierwszego gola- w 39minucie po dośrodkowaniu Maćka Witka, piłkę głową w siatce umieścił Piotr Obierak. W drugiej połowie to goście zaczęli grać więcej piłką i kontrolowali przebieg meczu. Już na samym początku stworzyli sobie 3 znakomite okazjie do wyrównania, ale prowadzenie mogliśmy zawdzięczać jeszcze nieskuteczności gości i dobrej postawie naszego bramkarza. Jednak jak się mawia - co się odwlecze to nie uciecze - i tak w 62 minucie spotkania mieliśmy remis, po golu Tretera. Szybka kontra po stracie naszych graczy zakończyła się znakomitym podaniem do napastnika i sytuacja sam na sam wykorzystana perfekcyjnie. Do końca meczu obie drużyny miały jeszcze okazje, ale bramek więcej juz nie padło.

Zródło:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wierna Małogoszcz 1:0 (0:0) Unia Tarnów

1:0 Drej (60 karny)

Sędziował:M.Bąk (Kielce)

Wierna: Pedrycz - Piotrowski, Bień, Gołąbek, Pawłowski - Trybek (46.Miernik), Kwaśniewski (76.Grzyb), Rogala, Hajduk (70.Kita) - Drej, Kowalski (87.Lniany).

Unia: Lisak - Niewola, Sobyra, Jędrusiak, Fryś (40.Witek) - Rodak, Pawlak, Ocłoń (70.Saratowicz), Kazik (82.Wolański), Węgrzyn - Drozdowicz.

Mecz nie był pod dyktando jednej z drużyn. Wierna, jak i Unia raz po raz atakowały. Ale akcje nie przynosily oczekiwanego skutku. Wynik do przerwy 0:0. Druga połowa wyglądała przeważnie tak jak pierwsza. Z wyjątkiem sytuacji z 58 min. Sędzia zagwizdał rzut wolny dla drużyny Gospodarzy. Podczas przepychanek w polu karnym został powalony zawodnik Wiernej i sędzia podyktował "jedenastke", którą skutecznie egzekwował Hubert Drej. Od 58 min Wierna-Unia 1:0. Goście próbowali wyrównać, ale się to juz im nie udało.
relacja: bartinho - Kielecka Pilka

Garbarnia Kraków 1:1 (0:0) Dalin Myślenice

1:0 Antas (51)
1:1 M. Drobny (47)

Garbarnia: Żylski - Nocoń, Pluta, Szewczyk, Schacherer - Szymanowski (75.Dygas) , Brak (62.Kosowicz), Juraszek, Przeniosło (46.Wojciechowski) - Kuźma, Antas.

Dalin: Szuba - R. Drobny, Pilch, Marchiński, Myśków - Kęsek (46. Nowak), Muniak, J. Górecki, Kałas - M. Drobny, M. Górecki (75. Rojek).

Relacja

Glinik Gorlice 3:0 (3:0) Neptun Końskie

1:0 Gadzina (4)
2:0 Besbir (34)
3:0 Gadzina (35)

Sędziował:T.Piróg (Kraków)

Glinik: Grądalski - Zapała, Wacławik, Szurek - Besbir (78.Olech), Szary (73.Kurek), Stępkowicz, R. Serafin, Skowroński (65.Juruś) - Pawełczak, Gadzina (89.Olejnik).

Neptun:
Herda - Otłuszczyk (44.Kosmal), Gałązka, Brzoza, Kasynycz (75.Leksycki) - Majewski, Lachowski, Wrona, Wojna - Banachowicz, Czabarz.

Neptun potwierdził że w potyczkach z zespołami z Małopolski nie ma większych szans na osiągnięcie dobrego rezultatu. Tak było i tym razem. Gospodarze pewni zdobycia łatwych punktów, od samego początku wzięli się ostro do pracy. Już w 4 minucie po strzale głową Gadziny cieszyli sie z pierwszej bramki. Spokojnie grający piłkarze Glinika, cirpliwie tworzyli kolejne akcje czekajac na dalsze bramki. W 24 minucie gości uratowała poprzeczka, ale 10 minut póżniej w przeciągu minuty, Neptun stracił kolejne dwa gole. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć Glinik miał okazje podwyższyc swój dorobek strzelecki. Swoje sytuacje zmarnowali Gadzina, trafiając po raz kolejny w słupek i Basbir przegrywając pojedynek sam na sam z golkiperem Neptuna.

Zwycięztwo bardzo ucieszyło gospodarzy, tym bardziej, że była to dopiero pierwsza wygrana Glinika na wiosnę.

Orlicz Suchedniów 1:0 (1:0) Hutnik Kraków

1:0 Ryński (30)

Sędziował: A.Koper (Jędrzejów)

Orlicz: Bilski - P.Chorab(46.D.Chorab), Kubiec, Dulak, Ubożak - Wojtal(54.Janyst), Śledzik(89.Dębniak), Gryz(79.Wojtasiński), Ryński - Wilk, Hajduk.

Hutnik: Turbasa - Jurkowski(75.Niechciał), Pasionek, Czajka, Garzeł - Szewczyk(55.Dziadzio), Pyciak(90+3.Kępa), Tabak, Tarasek - Hajduk, Chylaszek(55.Nawrot).

Przemysław Ryński (Orlicz): Mecz był toczony w szybkim tempie. Drużyna Hutnika choć zapowiadała,że przyjeżdża po 3 punkty zaczęła dość ostrożnie i to my po pierwszych 15 minutach spotkania mogliśmy objąć prowadzenie. Duży wpływ na naszą dalszą postawę, miał nie wykorzystany rzut karny przez graczy Hutnika. Kilka minut póżniej zdobyliśmy prowadzenie, którego udanie broniliśmy do końca meczu, wyprowadzając jednocześnie grożne kontry. Teraz czeka nas spotkanie w Jędrzejowie i jestem optymista przed tym pojedynkiem.
Napewno w przeciągu tych dwóch ostatnich tygodni, atmosfera w zespole nie była ciekawa. Porażki z takimi zespołami jak Neptun i Granat bolą najbardziej. Punkty zdobyte z Hutnikiem Kraków pozwola nam się odbudować psychicznie.

Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0) Naprzód Jędrzejów

1:0 Kusia (23.karny)

Sędziował: T.Marynowski(Ostrowiec Św.)

Naprzod : Jankowski - Puchrowicz(71.Gągorowski),Styczeń,Basąg,Olszewski - Osiński(85.Samburski),Ł.Gajda,Kołodziejczyk,K.Gajda - Kokosza,Fryc(66.Gil)

Ireneusz Pietrzykowski trener Naprzodu : Niestety powtórzyła się historia z meczu z Dalinem,gdzie zagraliśmy dobry mecz ,przeważaliśmy,a jednak przegraliśmy.Dość powiedzieć,że po meczu trener gospodarzy wszedł do naszej szatni i pogratulował chłopakom postawy i powiedział,że byliśmy najlepszym zespołem z jakim grali wiosną.Miłe ale punkty zostały w Niepołomicach.Teraz mecze z Orliczem i Glinikiem i oprócz pokazania dobrej gry musimy wreszcie zacząć wygrywać.

LKS Nieciecza 1:0 (1:0) Pogoń Staszów

1:0 Klenischmidt (1)

Sędziował: M.Wrażeń (Gorlice)

Nieciecza: Baran - Klainschmidt, Jacek, Prus-Niewiadomski, Wójcik - Kot, Kędzior, Budzyński(46.Prokop (60.Krauze), Gwiaździński(46.Skiba) - Fijał, Metz (46.Ryguła).

Pogoń: Wójcicki- Starba, Dutka (35.Lesiak), Krakowiak, Merchut, Kaczówka (80.Kobniekiewicz), Walasek, Rzepa, Matyja (76.Batóg), Malec, Sadłocha.

Niciecza grająca bez kilku zawodników z podstawowego składu, pokonała po słabej grze Staszowską Pogoń. Choć ten pojedynek roztrzygnęli na swoją korzyść, to sama gra LKS-u pozostawia wiele do życzenia. Sam mecz toczył się w ospałym tempie. Gospodarze jakby usadysfakcjonowani z objęcia prowadzenia już w pirwszej minucie, zaczęli przyjmować ataki Pogoni, która za wszelką cenę chciała wyrównać. Niestety w tworzonych z mozołem sytuacjach podbramkowych brakowało precyzji. Po zmianie stron piłkarze Niecieczy, zaczęli żwawiej poruszac sie po placu gry co mogli udokumętować zdobyciem kolejnej bramki, ale zawodnik LKS-u nie potrafił skierować piłki do pustej już bramki.
Kolejna porażka Pogoni pozostawia ten zespół w niezbyt ciekawych perspektywach.

Korona II Kielce 2:0 (1:0) Granat Skarżysko-Kamienna

1:0 Jamróz (18)
2:0Malarczyk (90)

Sędziował: G.Noworolnik (Nowy Targ)

Korona: Małecki – Pydych, Malarczyk, Kiercz, Kal – Chrzanowski (46.Lenart), Pierzak (46.Strzębski), Jędryka, Kozubek (46.Popławski) – Rabenda (72.Malinowski), Jamróz

Granat: Żyła – Bąk, Kołodziejczyk, Jarząb, Derlatka – Mróz, Chołuj, Mojecki, Latos – Laskowski, Białek (74.Witkowski)

Po zwycięztwie w ostatnim meczu z Glinikiem, przyszło drużynie Granatu zmierzyć się z zawsze grożnymi u siebie rezerwami Korony Kielce. Kielczanie rozpoczęli od zmasowanych atakówna na bramkę Żyły. Jeden znich przyniósł prowadzenie w 18 minucie, na listę strzelców wpisał się Jamróz. Zaraz po utracie bramki szanse na doprowadzenie do do remisu zmarnował Laskowski. W dalszych minutach nieżle prezentujący się Granat, nie potrafił wypracować sobie klarownych sytuacji do strzelenia gola. Korona zaś seryjnie marnowała okazje. Dwukrotnie w drugiej połowie gry, świetnie broniący Żyła, ratował w sytuacjach sam na sam swój zespoł od utraty kolejnych bramek. Bądż też wyręczała go poprzeczka tak jak miało to miejsce po uderzeniu Kala.Bramka na 2:0 padła w samej końcówce spotkania, po dośrodkowaniu Jędryki, celną główką popisał się Mularczyk.