Notice: Constant _INCROOT already defined in /home/kielecka/www/news.php on line 21
Podsumowanie w gr. I i II, Klasy B
Pod znakiem niespodzianek upłynął miniony weekend w grupie I Klasy B. Punkty pogubili główni kandydaci do awansu tj. Leśnik Zagnańsk, który uległ aż 2:5 Grodowi Ćmińsk oraz Lubrzanka II Kajetanów, która zremisowała 1:1 z beniaminkiem ULKS-em Łączna.

W grupie II natomiast bardzo wyrównany mecz w Miedziance gdzie swoje mecze rozgrywa Sokół Rykoszyn, który zremisował z rezerwami III-ligowej Wiernej Małogoszcz. Lider ze Słupi Jędrzejowskiej rozgromił rezerwy IV-ligowej Piaskowianki Piaski.

Klasa B, Grupa I

Lubrzanka II Kajetanów 1:1 ULKS Łączna

1:0 Matla 8
1:1 Miller (35)

Lubrzanka II: Barabach (46 G.Foks) – Z.Foks, Król, Cela, Jaworski – Jagocki, Skwira, Nawara, Sudziło – Stokowiec, Matla

- W porównaniu ze stylem gry który prezentowaliśmy w Ćmińsku mecz z rezerwami Lubrzanki II mogę ocenić bardzo wysoko. Tylko początek z naszej strony był nerwowy, potem nasza gra wyglądała tak jak powinna, czyli spokojne granie podaniami z poszanowaniem piłki – mówi Kieleckiej Piłce, Robert Drabik bramkarz Łącznej.

Beniaminek z Łącznej sprawił niespodziankę „urywając” punkty tak doświadczonemu zespołowi jak Lubrzanka. Zespół spod Suchedniowa rozpoczął już treningi na nowej płycie boiska, na którym rozgrywać będzie swoje mecze ligowe, więc można się spodziewać coraz lepszej gry w wykonaniu tego sympatycznego zespołu.

5:2 Rafał Kowalski (88)

Gród: Marcin Buras - Damian Ślewa, Paweł Jarząb, Krzysztof Kosmala, Rafał Kowalski, Marcin Zapała (78 Bartłomiej Podlewski), Tomasz Frączyk, Kamil Frączyk, Maciej Leśniewski (65 Rafał Głuszek), Robert Zagdan (80 Maciej Sadza), Jacek Szafarczyk

Leśnik:
Łukasz Piwowar - Robert Krzos, Damian Piwowarczyk, Grzegorz Borowiec (75 Krzysztof Komorowski), Jacek Fąfara - Artur Obarzanek, Tomasz Buczak (80 Piotr Rodak), Paweł Piwko - Sylwester Gos (60 Michał Dąbrowski), Łukasz Kostur

Kilka zdań o meczu przekazał Kieleckiej Piłce kibic Grodu: - Mecz Grodu z Leśnikiem był toczony w dobrym tempie i nie zabrakło w nim ostrej walki - szczególnie w środku pola.

Trudno tak pisać o swojej drużynie bo może sie to wydawać nieobiektywne ale według mnie Leśnik w meczu z nami nie zagrał tak jak powinien zagrać lider. Oni nie istnieli na boisku. Bramki, które straciliśmy wynikły z rozluźnienia sie po zdobytych przez nasz zespół bramkach.

Jak padały bramki dla Grodu:
21 minuta - Pierwsza bramka strzelona przez Roberta Zagdana padła po wcześniejszej ładnej wymianie piłki zawodników z Ćmińska i znakomitej asyscie Jacka Szafarczyka - Zagdan wyszedł sam na sam i pewnym strzałem obok bramkarza dał prowadzenie 1-0!

60 minuta - po zamieszaniu w polu karnym Leśnika, piłka trafiła po nogi Zagdana na 16 metrze a ten ładnym, precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości po raz drugi

63 minuta - Kamil Frączyk dostał podanie z lewej strony boiska wyszedł sam na sam, strzelił lobem nad bramkarzem i było 3-1

85 minuta - Rafał Kowalski znalazł się w dogodnej sytuacji podbramkowej, minął bramkarza i strzelił na pustą bramkę - wynik 4-2 dl Grodu

88 minuta - rzut rożny dla Grodu - Rafał Kowalski najlepiej ustawiony w polu karnym, strzałem głową ustala wynik meczu na 5-2 dla Grodu

Dzięki tej wygranej Gród pokazał, że ciągle będzie się liczył w walce o awans do Klasy A.

- Trener Leśnika w 60 minucie spotkania zdecydował się wpuścić na boisko Michała Dąbrowskiego w miejsce Sylwestra Gosa , co poskutkowało i Leśnik zdobył bramkę na 2:1. Ale chwile później błąd naszego bramkarza spowodował że Gród ponowie cieszył się ze zdobycia bramki i było już 3:1 . Wiarę na zremisowanie w 85 dał nam jeszcze Krzysztof Komorowski strzelając bramkę na 3:2 . Leśnik zaczął grać do przodu tym samym naraził się na dwie groźne kontry które bezlitośnie wykorzystali gospodarze . Tym samym Leśnik Zagnańsk odniósł pierwszą porażkę w rundzie wiosennej i 3 całym sezonie . Dzięki remisie Lubrzanki, Leśnik nadal jest na czele tabeli ale ma już tylko punkt przewagi nad drugą drużyną – relacjonuje Krzysztof Reczyński korespondent Kieleckiej Piłki z Zagnańska.

4:3 Mariusz Hałat (88)

AZS WSU: Wojciech Wójcik - Michał Stawiak, Adam Fałek, Sebastian Fałek (46 Krzysztof Jasiński), Dominik Cichoń (80 Łukasz Bielecki) - Karol Wróbel, Daniel Dulak, Szymon Kozłowski, Jacek Kołomański - Mariusz Hałat, Marek Fałek(62 Rafał Januchta)

Emocjonujący mecz można było obejrzeć w Nowinach, gdzie mecze w ramach rozgrywek o mistrzostwo Klasy B rozgrywa kielecki AZS WSU. Pierwszą połowę trzeba zapisać dla Klonówki, która w tej części gry dominowała na boisku. AZS próbował zagrozić gościom grą z kontry.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Przez około kwadrans gospodarze zaciekle atakowali, nie pozwalając Klonówce na skonstruowanie jakiejkolwiek akcji zaczepnej. Okres swojej dominacji AZS udokumentował zdobyciem bramki.

- W końcówce Klonówka „siadła na nas”, a ponownie graliśmy z kontry. Januchta zagrał do Hałata przekątną na 50 metr, który wbiegał z lewej strony. Uderzył po długim słupku i jak się okazało była to bramka na wagę 3 punktów – mówi zawodnik AZS -u

Ostatnie minuty meczu to „okupacja” pola karnego Kielczan. Jednak końcowy wynik ni uległ już zmianie.

2:6 Nowak

- Po pierwszej połowie prowadziliśmy 2:1. Pod koniec pierwszej części gry musiał zejść jeden z naszych zawodników z powodu kontuzji. W drugiej połowie wyszedł nasz brak przygotowania i brak kondycji. Pogoda też dawała się we znaki – powiedział Kieleckiej Piłce zawodnik Victorii.

Goście zdominowali wydarzenia na boisku w drugiej połowie i w ciągu 20 minut strzelili 5 bramek.

1:0 Wijas (50)

Sokół: Damian Korzeniak - Krzeszowski, Łukasz Szymański, Kamil Michalski, Łukasz Sidło - Król, Damian Turek, Michał Wijas, Paweł Szymański - Jakub Podgórski (55 Sebastian Michalski), Krzysztof Stańczyk

Wyrównany mecz drużyn aspirujących do awansu do Klasy A. Wyżej w tabeli był Sokół i po tym meczu rozwiał nadzieje rezerw Wiernej na złapanie kontaktu z liderem ligi.

O wyniku zadecydowała bramka strzelona na początku drugiej połowy przez Wijasa.

5:1 Więckowski

Start: Matelski - Dariusz Dylewski, Damian Dylewski, Dudek, Borek (65 A.Ćwiertnia) - S.Ćwiertnia, Malec (65 Brożek), Popczyk (40 Górski), Zagała - Strowski (65 Knechciak), Zimoląg

Piaskowianka II:
Trela (46 Nowak) - Michałkiewicz, Grzelec, Marcin Stępień, Belicki - Butenko (60 Ligięza), Cieślak, Więckowski, Adrian Stępień - Lechowicz (75 Faryna), Rówinicki.

Drugi mecz drużyny rezerw i druga przegrana. Był to jedyny mecz w tej rundzie jaki drużyna rezerw rozegrała na wyjeździe ponieważ pozostałe mecze rozegrane zostaną na własnym boisku.

Niestety wyjazdu do Słupi Jędrzejowskiej nie można zaliczyć do udanych. Drużyna przyjechała z bagażem aż pięciu bramek straconych i tylko jednej zdobytej.

Była to pierwsza i jak na razie jedyna bramka strzelona przez drużynę rezerw w tej rundzie. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się skromnym prowadzeniem gospodarzy.

W drugiej połowie drużyna gości starała się odrobić straty i nadziała się na szybkie kontry gospodarzy zakończone celnymi trafieniami. Honorowa bramka dla Piaskowianki padła już przy stanie 5:0.

Autor: Michał Stępień - Piaskowianka Piaski