as

· Łącznie użytkownikw: 117,395
· Najnowszy użytkownik: Blevin46555
Podsumowanie w gr. I i II Klasy B (foto)
Leśnik Zagnańsk został liderem w grupie I. Zapewniła mu to wygrana nad Polonią Białogon 3:1 oraz remis Lubrzanki II Kajetanów z Orliczem II Suchedniów. Systematycznie w górę tabeli pnie się Klonówka Masłów. Po zwycięstwie nad Grodem Ćmińsk awansowała na 3 miejsce.

W grupie II niezwykle emocjonujący mecz obejrzeli kibice w Słupi Jędrzejowskiej gdzie lider, miejscowy Start podejmował ostatniego w tabeli Strzelca Chroberz. Goście wychodzili dwukrotnie na prowadzenie, by ostatecznie przegrać 4:2. Mateusz Wójcik strzelił bramkę dla Strzelca w 30 sekundzie meczu i jest to jak do tej pory najszybszy gol w historii Klasy B. W pojedynku rezerw pewne zwycięstwo odniosła Wierna II nad Piaskowianką II.

Klasa B, Grupa I

Orlicz II Suchedniów 0:0 Lubrzanka II Kajetanów

Orlicz II: Zieliński – Dębniak, Kłys, Ząbek, Janyst (68 Piwowar) – Dulęba, Suchowiecki, Radosław Kozera, Zagadło – Kaczmarski (Tomasz Kozera), Wojtasiński (82 Miernik)

Lubrzanka II: Trela - Z.Foks, G.Foks, Budzisz, Jaworski - Matla (46 Wrona), Stokowiec, Urbanie, Król - Cudziło, Nawara

W zespole Orlicza II zagrali obok siebie syn i ojciec: Radosław i Tomasz Kozera. Obaj mogli strzelić bramkę dla zespołu Suchedniowa, jednak brakowało szczęścia.

Z przebiegu meczu bliscy zwycięstwa byli gospodarze, mimo, iż te dwa zespoły są na dwóch różnych biegunach tabeli i z matematycznego punktu widzenia to Orlicz II skazany był na "pożarcie".

- Drużyna Lubrzanki II ograniczyła się do wybijania piłki i nie stworzyła praktycznie żadnego zagrożenia pod naszą bramka - mówi Kieleckiej Piłce zawodnika Orlicza II Suchedniów.

Lubrzanka nie potrafiła również wykorzystać gry w przewadze, ponieważ w 85 minucie czerwona kartkę ujrzał wspomniany wcześniej Radosław Kozera.

3:1 Marcin Dudek (87)

Leśnik: Piwowar - Krzosz, Fąfara, D.Piwowarczyk, G.Borowiec - Obarzanek, M.Piwowarczyk (Ł.Borowiec), Buczak, Cedro (Rodak) - Gos, Kostur (Dąbrowski)

Polonia: Wasilewski - Jakubie, Dudek, Kukła, Mikuła - Kołomański (20 Skrzypiec), Foksa, Wojasiewicz, Fert - Miszczyk (70 Jasiński), Wojnowski

Leśnik Zagnańsk odniósł kolejne zwycięstwo pewnie pokonując na własnym boisku Polonię Białogon 3:1. Wszystkie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej połowie meczu . Goście postarali się tylko o honorowe trafienie w drugiej części meczu.

Pierwsza bramka padła po tym jak w pole karne z rzutu rożnego dośrodkowywał Artur Obarzanek. Piłka została wybita przez obrońców przed pole karne, a tam czekał Mariusz Piwowarczyk, który uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gości.

Siedem minut później było już 2:0. Gos zgrał piłkę głową nad obrońcami do nadbiegającego Kostura, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Leśnik wykorzystując błąd bramkarza, który chcąc złapać piłkę zrobił to tak niefortunnie, że trafiła ona wprost pod nogi Łukasza Kostura.

Goście odpowiedzieli golem dopiero w 87 minucie meczu. Z rzutu wolnego bramkarza Leśnika pokonał Marcin Dudek.

Leśnik tym samym awansował na pozycje lidera bowiem wykorzystał to, że Lubrzanka II Kajetanów zremisowała 0:0 z Orliczem II Suchedniów.

Autor: Krzysztof Reczyński - Kielecka Piłka

Klonówka Masłów 3:0 Gród Ćmińsk

1:0Tomasz Zaliński (30)
2:0 Grzegorz Karyś (40)
3:0 Kamil Wrona (74)

Klonówka: Rafał Kmieć - Dawid Stępień (6 Przemysław Erbetowski), Grzegorz Maszkowski, Karol Janicki, Maciej Kwiatkowski, Kamil Wrona (81 Paweł Borek), Piotr Kułak, Tomasz Zaliński, Piotr Kwiecień, Marcin Michcik, Grzegorz Karyś (63 Dawid Brzoza)

Gród: Marcin Buras - Rafał Głuszek, Paweł Jarząb, Krzysztof Kosmala, Damian Ślewa (46 Rafał Kowalski), Maciej Leśniewski (46 Mateusz Opara), Robert Zagdan, Tomasz Frączyk, Marcin Zapała (63 Podlewski Bartłomiej), Kamil Frączyk (74 Maciej Sadza), Jacek Szafarczyk

Kolejny dobry występ beniaminka z Masłowa i kolejny mecz bez porażki w rundzie rewanżowej. Początek meczu dla gości, którzy stworzyli sobie kilka dobrych okazji do strzelenia goli. Jednak nie przyniosły one zamierzonego efektu. Dodać trzeba, że gola zdobytego głową przez Pawła Jarząba sędzia nie uznał.

- Do tej pory nie rozumiemy decyzji pana sędziego Molendy – mówi Kieleckiej Piłce osoba związana z Grodem.

- Klonówka strzeliła nam dwie bramki po akcjach przeprowadzonych naszą prawą stroną, błędy w obronie i 2-0 do przerwy dla gospodarzy – dodaje.

W drugiej połowie zawodnikom z Ćmińska nie pozostawało nic innego tylko zaatakować, przez co musieli się oni odkryć. Klonówka ograniczyła się do kontr i jedną z nich zamieniła na bramkę.

Najlepsze sytuacje bramkowe Grodu w drugiej połowie to główka Rafała Kowalskiego w poprzeczkę, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. - Po tym uderzeniu piłka odbiła sie na linii bramkowej , prawie gol – mówi zawodnik z Ćmińska.

Klonówka pokonała Ćmińsk i zajęła jego miejsce w tabeli (fot. G. Sojka)

Bramkę dla Ćmińska mógł zdobyć jeszcze Jacek Szafarczyk z około 8 metrów.

Jak mówi osoba związana z Grodem, bardzo negatywnie wszyscy byli zaskoczeni warunkami jakie zastali w Masłowie.

- Takie boiska nie powinny być dopuszczane do jakichkolwiek rozgrywek, a niestety muszą grać tam ludzie. Warunki oczywiście równe dla obu grających drużyn. Ale jednak należą sie „brawa” dla ŚZPN-u, który robi sobie żarty z zawodników grających w najniższej klasie rozgrywkowej dopuszczając do gry takie "obiekty" jak ten w Masłowie.

Autor: As - Kielecka Piłka
Zdjęcia: Grzegorz Sojka - Kielecka Piłka

ULKS Łączna : AZS WSU Kielce

// mecz przełożony

Łączna do tej pory swoje mecze ligowe rozgrywała na stadionie Orlicza Suchedniów. Jednak dzięki staraniom prezesa Tadeusza Żmijewskiego oraz Wójta Gminy Łączna Romualda Kowalińskiego budowane jest nowe boisko przy Szkole Podstawowej w Łącznej na którym grać będzie właśnie b-klasowy ULKS.

Cieszyć mogą działania władz gminy oraz działaczy klubu, które mają na celu poprawę bazy sportowej. ULKS w przerwie zimowej borykał się z problemami związanymi z brakiem warunków do treningów na boisku. Wszystkie zajęcia odbywały się na hali. Dzięki nowemu boisku problem zniknie i co za tym idzie kibice liczą na coraz lepsze wyniki swojego zespołu.

4:2 Dudek (82)

Start: Matelski - Dariusz Dylewski, Damian Dylewski, A.Ćwiertnia, Borek - Zajchowski (69 Górski), Malec (46 Dudek), S.Ćwiertnia, Zagała (88 Witas) - Brożek (46 Ostrowski), Kopczyk.

Strzelec: Artur Kwiatkowski – Rafał Łukasik (78 Adrian Szkoła), Bartosz Latocha, Adam Chochorowski, Damian Śledzik – Jan Kasza, Arkadiusz Kurek, Mateusz Wójcik, Piotr Ciba – Damian Kurczyna (78 Konrad Liberek) – Kamil Góra.

Początek meczu z liderem ligi dla Strzelca jak marzenie. Przy bocznej linii boiska faulowany jest Ciba, z rzutu wolnego piłkę „bije” Chochorowski, piłka mija Górę, a całą akcję zamyka Wójcik, który strzela bramkę w 30 sekundzie spotkania.

Mateusz Wójcik (nr.7) strzela bramkę w 30 sekundzie meczu dla Strzelec (fot. As)

W 22 minucie swoją przewagę udokumentowali gospodarze, którzy doprowadzili do remisu i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga połowa znowu rozpoczęła się idealnie dla Strzelca. Dokładne prostopadłe podanie Kurka na bramkę zamienił najmłodszy na boisku 16-letni Kamil Góra, który przelobował Matelski. Niespodzianka wisiała w powietrzu. Gospodarzom bardzo zależało na zwycięstwie, tym bardziej, że do tej pory jeszcze nie przegrali.

Ataki Startu były jednak bardzo nieskuteczne i albo strzelali niecelnie, albo piłkę wybijali zawodnicy gości lub wyłapywał ją Kwiatkowski. Strzelec próbował grać z kontry. Zaskoczyć bramkarza gospodarzy próbował ponownie Góra oraz Wójcik.

Decydującą minutą dla tego meczu była 78 minuta spotkania. Bramkarz Startu zaatakował młodego napastnika Strzelca nogą w okolicach głowy i tylko cudem nic mu się nie stało. Dla wszystkich sytuacja była jasna: kartka dla bramkarza oraz rzut karny.

- Nawet kibice Startu mówili, że za tak niebezpieczne zagranie kara jest nieunikniona. Oczywiście dla wszystkich było to jasne tylko nie dla sędziego! „Sprawiedliwy” tego meczu widocznie bał się gwizdnąć ewidentnego karnego - mówi Kieleckiej Piłce piłkarz Strzelca.

Gola na 3:1 dla Strzelca nie było, za to były bramki dla Startu, który w ciągu 4 minut (79 minuta, 81, 82) strzelił ich aż 3! Strzelec próbował jeszcze coś „ugrać” ale bezskutecznie.

Piaskowianka II Piaski : Wierna II Małogoszcz

0:1 Filip Kleszcz (30)
0:2 Michał Adamczyk (90)

Piaskowianka II: Trela - Karyś, Grzelec, Stępień Marcin, Belicki, Ligięza (60 Niemstak), Stępień Michał (46 Grad), Więckowski, Stępień Adrian, Lechowicz (80 Faryna), Rówinicki

Wierna II: Dobrowolski - A.Kowalski, Foksa, Ziętal, Wątor (80 M.Kowalski) - Kleszcz, Matejkiewicz, Lagierski, Ziencikiewicz - Paździor (55 Adamczyk), Nowak (81 Kozłowski)

Mecz był bardzo ciekawy i wyrównany akcje były prowadzone z jednej jak i z drugiej strony od 20 minuty zarysowała się lekka przewaga gości, co zostało udokumentowane bramką w 30 minucie meczu.

- Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki wpakował Filip Kleszcz – powiedział Kieleckiej Piłce Łukasz Piotrowski z Wiernej II Małogoszcz.

Druga odsłona meczu podobna do pierwszej. Ataki z obydwu stron. Zawodnicy rezerw Piaskowianki mięli okazje do strzelenia bramki . Jednak zawodnik gospodarzy w sytuacji „sam na sam” musiał uznać wyższość Dobrowolskiego.

- Obrona gospodarzy dzielnie rozbijała ataki Wiernej, aż do 90 minuty, kiedy to po składnej akcji i strzale Michała Adamczyka, golkiper gospodarzy skapitulował po raz drugi – dodaje Łukasz Piotrowski.