· Łącznie użytkownikw: 117,395
· Najnowszy użytkownik: Blevin46555

Notice: Constant _INCROOT already defined in /home/kielecka/www/news.php on line 21
Podsumowanie w gr. I i II, Klasy B
Coraz lepiej w rozgrywkach ligowych radzi sobie beniaminek z Łącznej. W miniony weekend pewnie pokonał na wyjeździe Klonówkę Masłów 3:1. Zaskakuje również postawa rezerw Orlicza Suchedniów, które na wiosnę nie przegrały jeszcze meczu, a w ostatnim pojedynku pokonały Polonia Białogon, co m.in. było powodem zmiany na funkcji trenera w kieleckiej drużynie. Rezerwy Lubrzanki Kajetanów nie dojechały na mecz do Mniowa. Dodajmy, że w tym samym dniu pierwszy zespół grał w Tarnowie. Lider z Zagnańska pewnie pokonał AZS WSU 2:0.

W grupie II za małą niespodziankę można uznać wygraną na wyjeździe 1:0 GLKS-u Krasocin z Wierną II Małogoszcz. Lider z Rykoszyna gładko uporał się z rezerwami Piaskowianka Piaski (4:0).

Klasa B, Grupa I

Klonówka Masłów 1:3 ULKS Łączna

1:0 Ksel (8)
1:1 Miller (35)
1:2 Miller (65)
1:3 Bąk (85)

Klonówka: Porębski- Kołda, Kwiatkowski, Markowski, Kułak - Wrona, Kupis, Zaliński, Brzoza - Moskal, Ksel

Łączna:
Drabik - Bąk, Kowalski, Nowak, Dudek - W.Kłys, S.Wójcik, P.Kłys, Osuch - Miller, Burys

Początek meczu rozpoczął się od groźnych ataków Klonówki, dwie groźne akcje mogły się zakończyć bramkami lecz dwukrotnie piłka trafiała w słupek lub w innych przypadkach na przeszkodzie piłkarzy z Masłowa stał Drabik .

Jedną z nielicznych akcji zawodników z Łącznej w pięknym stylu wykończył Miller. Więcej bramek w pierwszych 45 minutach nie padło i to goście schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Trzeba nadmienić ze pierwsza połowa była nerwowa, a to za sprawą sędziego który tych zawodów nie może zaliczyć do udanych.

W drugiej połowie piłkarze ULKS-u śmielej zaatakowali i raz za razem pod bramką Klonówki robiło się coraz groźniej, lecz po błędzie obrony to gospodarze niespodziewanie strzelili wyrównującą bramkę. Zadziałało to na ULKS jak przysłowiowa płachta na byka. Po dokładnym podaniu Burysa, Miller jak przystało na rasowego napastnika ulokował po raz drugi piłkę w bramce Klonówki.

Sporadyczne ataki gospodarzy starających się o wyrównanie nie przynosiły skutku gdyż na posterunku był Drabik, który bezbłędnie interweniował w kilku groźnych sytuacjach.

Pod koniec meczu po jednym z rzutów rożnych dla piłkarzy ULKS-u do wybitej piłki na 35 metr dopadł obrońca Robert Bąk i pięknym lobem pokonał bramkarza Klonówki, bramka ta była okrasą całego meczu .

Był to mecz walki w ciężkich warunkach i niestety przy słabym sędziowaniu (potwierdzenie przez obie ekipy). Warto tu nadmienić że drużyna z Łącznej pojechała na mecz w jedenastoosobowym składzie i udanie zrewanżowała się za porażkę1:2 w meczu na jesieni.

Piłkarze z Łącznej już z niecierpliwością czekają na następną kolejkę ligową, ponieważ po raz pierwszy zaprezentują się na nowej płycie boiska i po raz pierwszy zagrają przed własną publicznością.

Przygotował: KID - Kielecka Piłka
----------------------------------------------------------------------

Orlicz II Suchedniów 2:1 Polonia Białogon

0:1 Skrzypiec (62)
1:1 Maciej Nowak (66) z rzutu karnego
2:1 MaciejNowak (85)

Orlicz II: Magdziarz - Suska, Maciejczak, Kamiński, Kłys (48 Kaczmarski) - Ząbek, Dulęba, Moskal, Banaszkowski (60 Miernik) - Przeworski, Kozieł

Polonia:
Wasilewski - Gola, Pękalski, Jasiński, Mikuła - Foksa (75 Kukła), Dudek, Wojasiewicz, Kłusek (46 Skrzypiec)- Fert (60 Miszczyk), Wojnowski (70 Kołomański)

Pierwsza część meczu to przewaga Polonii, jednak brakowało ostatniego podania lub dobrze spisywał się bramkarz gospodarzy Magdziarz. Zawodnik ten w 20 minucie ładnie sparował na poprzeczkę mocny strzał Marcina Dudka z rzutu wolnego.

Po tej akcji inicjatywę przejęli gracze Orlicza i dwukrotnie Wasilewski był w poważnych opałach - zawiodła jednak skuteczność. Do przerwy zatem 0-0.

W drugiej połowie gra nieco się ożywiła. Znowu Poloniści mocniej zaatakowali. W 62 minucie po stałym fragmencie gry i zamieszaniu w polu karnym Dariusz Skrzypiec wyłuskał piłkę i umieścił ją w siatce wyprowadzając drużynę z Białogonu na prowadzenie.

Chwilę potem jednak nastąpiło wyrównanie. Sędzia dyktuje rzut karny za zagranie ręką Marcina Pękalskiego. Dość kontrowersyjna chyba decyzja. Nowak pewnym egzekutorem.

Ostatnie 20 minut to otwarta i niezła gra z obu stron, ale przewagę znowu osiągnęli Poloniści. Cóż z tego, skoro w 85 minucie nadziali się na skuteczny kontratak gospodarzy. Akcja prawą stroną, wrzutka w pole karne i Nowak strzela swojego drugiego gola. Wynik nie uległ już zmianie. Orlicz II Suchedniów 2 - 1 Polonia Białogon.

Jak się okazało, był to ostatni mecz pod wodzą trenera Marka Gruszewskiego, którego zarząd klubu odwołał z pełnionej funkcji. Od wtorkowych zajęć drużynę przejmuje Stanisław Brzozowski. Trener ten prowadził już Polonię kilka lat wcześniej i były to dobre dla klubu czasy.

- Mecz ogólnie rzecz biorąc wyrównany. Pierwszą bramkę starzeliśmy z rzutu karnego. Na wyróżnienie w naszym zespole szczególnie zasłużył Maciek Nowak, strzelec dwóch bramek – mówi Kieleckiej Piłce zawodnik Orlicza II

Autor: Dawid - Kielecka Piłka,
Współpraca: As Kielecka Piłka

Leśnik Zagnańsk 2:0 AZS WSU Kielce

1:0 Dąbrowski (8)
2:0 Obarzanek (55)

Leśnik: Piwowar - Krzos, Fąfara (40 Rodak), G. Borowiec, D. Piwowarczyk - M. Piwowarczyk, Obarzanek, Cedro, Buczak - Kostur (57 Komorowski), Dąbrowski (60 Gos)

Drużyna Leśnika podniosła się po porażce jaka miała miejsce w Ćmińsku z tamtejszym Grodem i w ten weekend wygrała z drużyną AZS WSU Kielce 2-0, gospodarze pierwszy raz zagrali w nowych biało-niebieskich strojach które jak widać okazały się szczęśliwe.

Tak jak wcześniej zapowiadał trener były zmiany ale nie w formacji obronnej, a w ataku i pomocy . Na ławce rezerwowych zasiadł Sylwester Gos, a zastąpił go młodszy i niższy Michał Dąbrowski. Na prawą pomoc powrócił Grzegorz Cedro. Ten pierwszy niespodziewanie szybko spłacił dług wdzięczności i strzelił bramkę. Akcja po której padła bramka zaczęła się od Mariusza Piwowarczyka i który chcąc strzelać na bramkę skierował piłkę wzdłuż bramki, a tam piłkę klatką piersiową dobijał już Dąbrowski.

Z powodu kontuzji boisko już w 40 minucie meczu z powodu bólu pleców musiał opuścić Fonfara, a w jego miejsce trener wprowadził Piotra Rodaka.

Na przerwę gospodarze schodzili więc przy stanie 1-0. Po przerwie goście nastawiali się na kontry co parę razy mogło zaskoczyć naszego bramkarza Łukasza Piwowara. Była 55 minuta meczu kiedy to do rzutu wolnego podszedł Artur Obarzanek i strzałem w długi róg zaskoczył bramkarza gości i było 2-0.

Następnie dwóch wyśmienitych okazji nie wykorzystał Rodak. Wynik do końca się już nie zmienił, a Leśnik może się tylko cieszyć nad powiększeniem przewagi nad Lubrzanką II Kajetanów do 4 punktów.

Opracował: Krzysztof Reczyński - Kielecka Piłka

Victoria Mniów : Lubrzanka II Kajetanów

Według oficjalnego komunikatu z Lubrzanki, zespół niedojechał z powodu awarii autokaru. Klub posiada odpowiednie dokumenty poświadczające ich wersje.

Inne nasze źródło informacji donosi, że Lubrzanka II po prostu nie miała składu na ten pojedynek, ponieważ dokładnie o tej samej porze pierwszy zespół rozgrywał mecz w ramach III ligi w Tarnowie z tamtejszą Unią.

Na podsatwie dostarczonych dokumnetów ostateczna decyzję podejmie Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

Polonia Białogon (Kielce) -:- Victoria Mniów

Ciekawie zapowiada się najbliższa kolejka w grupie I. Lider z Zagnańska wybiera się do beniaminka z Łącznej. Gospodarze pokazują, iż doświadczenie, które zbierają w kolejnych meczach nie idzie na marne i jeszcze nie jednej drużynie mogą „urwać” punkty. Jednak trudno sobie wyobrazić, żeby piłkarze Leśnika nie wyszli na to spotkanie skoncentrowani, ponieważ po ostatniej kolejce „odskoczyli” goniącej go Lubrzance II i na pewno w planie jest utrzymanie wypracowanej przewagi.

Dużo emocji może nas również czekać w Ćmińsku gdzie miejscowy Gród walczy o 2 miejsce premiowane barażem o wejście do Klasy A. Jednak za przeciwnika ma rezerwy Orlicza Suchedniów. Orlicz II to już całkiem inna drużyna niż w rundzie jesiennej. Na wiosnę Suchedniowianie nie przegrali żadnego meczu. Mało tego potrafili urwać punkty faworyzowanej Lubrzance II Kajetanów.

W meczu Polonii Białogon z Victorią Mniów, zawodnicy z kieleckiego Białogonu wybiegną pod wodzą nowego trenera. Jaki wpływ na zespół będzie miała ta zmiana? Czy w tak krótkim czasie trenerowi Brzozowskiemu udało się przestawić zespół na lepsze tory? Okaże się już w najbliższą niedzielę.

Klasa B, grupa II

Wierna II Małogoszcz 0:1 GLKS Krasocin

0:1 Czarnogórski (70)

Krasocin: Podsiedlik - Kozieł, D.Kowalczyk, M.Kowalczyk, B.Kowalczyk - Kosiniak (81 Jamróz), Łazarski (52 Hyski), Lichosik - Michalski - Czarnogórski, Grabiec

Zasłużone zwycięstwo odniósł beniaminek z Krasocina nad rezerwami III ligowej Wiernej Małogoszcz. Napastnicy GLKS-u długo nie mogli sobie poradzić z obrońcami gospodarzy i aż do 72 minuty utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Dopiero Czarnogórski zapewnił gościom 3 punkty.

GLKS jeśli poprawi skuteczność to może jeszcze liczyć na zdobycie 3 miejsca na koniec ligowego sezonu.

Piaskowianka II Piaski 0:4 Sokół Rykoszyn

0:1 Turek (55)
0:2 Sidło (70)
0:3 Podgórski (74)
0:4 Stańczyk (80)

Piaskowianka II: Trela - Michałkiewicz, Grzelec, Marcin Stępień, Cieślak - Więckowski, Adrian Stępień, Lechowicz, Michał Stępień (60 Robert Faryna) - Niemstak, Rówinicki.

Sokół:
Korzeniak - P.Wijas, Sidło, Turek, M.Wijas - Michalski, Ł.Szymański, Podgórski, Stańczyk - P.Szymański, Król

Druga drużyna Piaskowianki podejmowała na własnym boisku Sokół Rykoszyn. Od pierwszego gwizdka sędziego stroną przeważającą była drużyna gości.

Gospodarze ustawieni defensywnie nie pozwalali rywalom na zdobycie bramki, rozbijając ich ataki przed polem karnym. Efektem takiej gry był bezbramkowy remis w pierwszej połowie.

Po przerwie drużyna gości znów ruszyła do ataków chcąc zdobyć bramkę a zarazem trzy punkty które są niezbędne do tego by nadal myśleć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej.

Momentem zwrotnym okazała się 50 minuta gry gdy drugą żółtą kartkę a przez to czerwoną zobaczył zawodnik Piaskowianki Lechowicz. Grająca w przewadze drużyna gości zdołała po trzech dobitkach umieścić piłkę w siatce gospodarzy.

Nie mając już nic do stracenia gracze Piaskowianki zaczęli grać odważniej w mniejszym stopniu zabezpieczając własną bramkę.

W 57 minucie gościom udało się wyjść z kontrą i będącego w sytuacji sam na sam zawodnika Sokoła faulował zawodnik gospodarzy Grzelec za co otrzymał czerwoną kartkę. Było tylko kwestią czasu kiedy grających w dziewiątkę gospodarzy

GLKS Krasocin -:- Sokół Rykoszyn

W grupie II, GLKS Krasocin podejmuje walczącego o awans do Klasy A, Sokoła Rykoszyn. Inny wynik niż 3 punkty dla Sokoła byłby niespodzianką, ale gospodarze pokazali, że potrafią grać w piłkę. Jeśli poprawią skuteczność w stosunku do meczu z Wierną II, to mogą zawodnikom Sokoła napsuć trochę „krwi”.

Strzelec Chroberz walczy o pierwsze punkty w lidze. Czy ta sztuka się uda z rezerwami III-ligowca? Ciężko powiedzieć, ponieważ w meczu z liderem z Słupi Jędrzejowskiej, Chrobrzanie pokazali się z bardzo dobrej strony, ale w najbliższym meczu Strzelec wystąpi osłabiony brakiem dwóch podstawowych zawodników, więc o punkty będzie bardzo trudno.