Notice: Constant _INCROOT already defined in /home/kielecka/www/news.php on line 21
Podsumowanie 20 kolejki Klasy A gr. 2 (foto)

GKS ARKA Pawłów 1:0 BASZTA Rytwiany

1:0 Damian Wójtowicz (86)

GKS Arka: Walkiewicz – Dąbrowski, M. Piwnik, Pocheć, Nowak (25. Latała, 85. K. Derlatka), Lewandowski, Wójtowicz, Raczyński, Sz. Gębura, Lipa, M. Gębura.

Jak ocenił to spotkanie szkoleniowiec GKS-u Arki Jerzy Glibowski jego podopieczni zagrali najlepszy mecz od wielu miesięcy. Gracze z Pawłowa pokonali przed własną publicznością wicelidera drugiej grupy A Klasy 1:0. Zwycięstwo gospodarzom dał gol zdobyty przez Damiana Wójtowicza. Choć można określać go bohaterem konfrontacji, to jednak cały zespół zagrał bardzo dobrze nie dając żadnych szans rywalom. Ostatnie 10 minut miejscowi grali w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartką został ukarany defensor Dawid Dąbrowski. Mimo, tego nawet w „10” udało się popularnym „Świętym” dowieść zwycięstwo do końca spotkania.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

PIAST Stopnica 1:1 PIAST Osiek

1:1 Piotr Radwański (48)

Dwa Piasty podzieliły się punktami i ze Stopnicy piłkarze z Osieka wywieźli jeden punkt. Pierwszą połowę wygrali zawodnicy przyjezdni, natomiast drugą gospodarze. Wynik sprawiedliwy po przebiegu spotkania.

KOPRZYWIANKA Koprzywnica 3:2 STAL Kunów

1:0 Łukasz Pyszczek (6)
1:1 Michał Kosowski (29)
1:2 Damian Kowalski (33)
2:2 Wojciech Ciach (53)
3:2 Wojciech Mrozik – karny (90+3)

Koprzywianka: R. Gołębiowski - Grdeń, G. Gawroński, Chmielowiec (46 Papka), Ciach - Mrozik, Kuciński, Piątkowski, Zbirada (75 Gach) - Ł. Pyszczek, Kiliański.

Stal: Kania - Ł. Ronduda, Kończak, R. Haraźny, Giemza - R. Jałocha (75 K. Ronduda), Kwiecień, K. Haraźny, Górski - Kowalski (60 Kaczor), Kosowski.

Pojedynek lidera II grupy A klasy Koprzywianki z trzecią w tabeli Stalą zapowiadał się bardzo ciekawie. Ze względu na to, że był to mecz na szczycie Świętokrzyski Związek zdecydował się delegować na to spotkanie I-ligowego sędziego Marcina Szreka z Kielc. Konfrontacja nie rozczarowała i faktycznie była bardzo ciekawą i zaciętą, o czym może mówić chociażby sam wynik (3:2).
Najpierw prowadzenie dla Koprzywianki uzyskał najlepszy strzelec tej grupy Klasy A, Łukasz Pyszczek (33 trafienie w obecnych rozgrywkach! – przyp. red.). Później w 4 minuty po bramkach Michała Kosowskiego oraz Damiana Kowalskiego między 29, a 33 minutą Stal wyszła na prowadzenie.

Po zmianie stron zrobiło się jeszcze ciekawiej. Najpierw w 51 minucie sędzia Szrek podyktował rzut karny i ukarał zawodnika Stali Sebastiana Kończaka czerwonym kartonikiem, a Wojciech Ciach z „11” metrów posłał futbolówkę nad bramką. Jednak chwilę później Ciach zrehabilitował się swoim kolegom i wpakował piłkę do siatki, tym razem po akcji. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kolejny rzut karny dla graczy Koprzywianki i tym razem pewnym egzekutorem okazał się Wojciech Mrozik. Piłkarze z Koprzywnicy pewnym krokiem zmierzają po zamierzony awans do ligi okręgowej.

MKS STAR Starachowice 0:1 ZRYW Zbigniewice

0:1 Kamil Pietrzyk (48)

MKS Star: Stachura – S. Bzymek, Jędryka, G. Kurek, Żak, Jezulin, Gałka (60. P. Kurek), Kończak (85. Nowak), Czajka (80. Klepacz), Strycharski (70. Kot), Chodniewicz.

Zryw: Meszek - Sosnowski, Żuraw, E. Pacholczak, Dudek - Jońca, Papka (85 Biało), Pietrzyk, Tworek - P. Pacholczak, G. Dzieciuch.

Zawodnicy Zrywu wygrali piąty mecz z rzędu, a do tego golkiper Zrywu Marcin Meszek od trzech z rzędu spotkań zachowuje czyste konto. Tym razem gracze ze Zbigniewic z kwitkiem odprawili starachowicki MKS. Mimo, że na boisku dominowali gracze MKS-u Star-u, a piłkarze przyjezdni ograniczeni byli tylko do obrony to w jedynej akcji przeprowadzonej przez gości padło rozstrzygnięcie konfrontacji. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kamil Pietrzyk, który w 6 z 7 wiosennych spotkań swojej drużyny wpisywał się na listę strzelców. Zespół Zrywu można określić mianem „rewelacji wiosny”.

GKS Świniary 4:0 SOKÓŁ Jachimowice

1:0 Przemysław Kopeć (30)
2:0 Paweł Koryciński (40)
3:0 Piotr Buczek (60)
4:0 Krystian Jarosz (80)

Gracze Sokoła na wiosnę jeszcze nie wygrali swojego meczu, natomiast piłkarze GKS-u od pięciu spotkań z rzędu. Także przed tą konfrontacją obie drużyny miały nadzieję na przerwanie tej nie chlubnej passy. Jednak jak się okazało to zawodnicy ze Świniar byli lepsi i rozgromili rywali z Jachimowic, aż 4:0. Goście w tym meczu byli bezradni, a taki wynik jest najmniejszym wymiarem kary.

Zdjęcia: damianoX - Kielecka Piłka

KS Tarłów : WISŁA Nowy Korczyn [nie odbył się]

*Goście nie dojechali do Tarłowa z powodu awarii autobusu.

MAROL Jacentów 1:3 KAMIENNA Brody

0:1 Michał Kosel (30)
0:2 Rafał Zięba (34)
1:2 Sebastian Niedziela (43)
1:3 Rafał Zięba (42)

Marol: Korpikiewicz - Makowski, Batugowski (85. Wielgus), Pasiek, Kowalski, Kamiński, Niedziela, Gromczyk, Maruszewski, Polak, Koterbski.

Kamienna: Sepioło - Murek, Wójcik, Żłobecki, Łodej (70. Grabowski), Fąfara (57' Jagieła), Siczek, Synowiec, Kiełbasa (46. Zięba), Kosel (82' Ochocki), Zięba.
Sędziował: Dariusz Muchacki.

Widzów: 100.

Piłkarze Kamiennej w spotkaniu z walczącymi o utrzymanie zawodnikami Marola zdominowali gospodarzy i przy rewelacyjnej grze całego teamu pokonali miejscowych 3:1. Wynik spotkania w 30 minucie gry otworzył niezawodny wychowanek Juventy-Perfopol Michał Kosel, który na wiosnę już nie raz decydował o zwycięstwie „biało-niebieskich”. Dwa trafienia dołożył jeszcze Rafał Zięba, którego bramka z 42 minuty była ustanowienie końcowego rezultatu. Dodajmy, że oba zespoły kończyły mecz w 10-osobowych składach.