· Użytkownikw online: 0

· Łącznie użytkownikw: 117,395
· Najnowszy użytkownik: Blevin46555
Podsumowanie Klasa B, gr.I i II (foto)
Leśnik Zagnańsk zwycięstwem nad do niedawna głównym kandydatem w walce o bezpośredni awans, czyli Lubrzanki II Kajetanów zapewnił sobie tytuł mistrzowski w grupie I i awans do Klasy A. Lubrzanka II nie skompletowała składu na to spotkanie. Biorąc pod uwagę fakt, że kilka kolejek temu nie dojechała na mecz do Mniowa, za co ŚZPN ukarał ten klub walkowerem, awans tej drużyny do wyższej klasy rozgrywkowej nie miałby za wielkiego sensu. Na finiszu drużynę z Kajetanowa wyprzedził Gród Ćmińsk, który zwietrzył swoją szansę na grę w barażach, czy tej drużynie się to należy przekonamy się już w najbliższą niedzielę, kiedy to podejmować będzie swojego bezpośredniego rywala w grupie, tj. wspomniany Lubrzanki II. Dużą dawkę emocji otrzymali kibice, którzy wybrali się na pojedynek derbowy pomiędzy ULKS Łączna, a rezerwami Orlicza Suchedniów. W tym niezwykle prestiżowym pojedynku gospodarze pokonali gości 5:3. W meczu Gród - Polonia duże pretensje do sędziego mięli dzialacze gości.

W grupie II również dowiedzieliśmy się kto awansował do Klasy A. Po niezwykle zaciętym pojedynku, Sokół Rykoszyn pokonał w Słupi Jędrzejowskiej tamtejszy Start, dzięki czemu zajął pierwsze miejsce w grupie. Prawdziwym „czarnym koniem” spotkania okazał się prawie 50 letni Michalski, który zaraz po wejściu na boisko strzelił bramkę na wagę awansu.

5:3 Pastuszka 80

Łączna: Drabik - Bąk, A.Wójcik, Dudek (75 Ćwiek), Kowalski - P.Kłys (85 Wasiak), S.Wójcik, Burys, Machnik (70 Telka) - Miller, Pastuszka

Orlicz II:
Zieliński - Magdziarz, Wojtasiński, Janyst, Kozera - Zegadło, Dulęba, Kaczmarski, Milcarz (46 Przeworski) - Porębski, Miernik

Do derbowego spotkania doszło w Łącznej, gdzie ULKS podejmował rezerwy Orlicza Suchedniów. Mimo nie sprzyjających warunków, padającego deszczu na meczu pojawiło się wielu sympatyków piłki nożnej z Łącznej jak i Suchedniowa. W zespole Orlicza pojawili się znani z występów w 3 lidze piłkarze tacy jak Wojtasiński, Zegadło czy Janyst mogło to świadczyć tylko i wyłącznie o tym że Orlicz II przyjechał z nastawieniem bojowym do Łącznej.

Mecz był toczony w bardzo szybkim tempie, jednak w pierwszej połowie to gospodarze raz za razem niepokoili bramkarza gości Zielńskiego. W 16 min Pastuszka dostał prostopadłe podanie od Miller i mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Ewidentnie podrażnienie takim rozwojem wydarzeń piłkarze Orlicza chcieli jak najszybciej doprowadzić do remisu jednak nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grającą defensywę ULKS-u.W 27 min ULKS prowadzi już 2:0 tym razem po dobrej centrze z rzutu rożnego A.Wójcika piłka trafia pod nogi Pastuszki a ten lokuje piłkę z 5metrów w siatce gości. Zaledwie 2 minuty później S.Wójcik przechodzi dwóch zawodników gości uderza z 16 metrów i ULKS wygrywa 3:0.Przez pierwsze 45 min piłkarze Orlicza zdołali oddać zaledwie jeden strzał w światło bramki, natomiast piłkarze z Łącznej nadal atakowali, najlepsze sytuacje do podwyższenia wyniku maił Błażej Miller jednak żaden z jego strzałów nie znalazł drogi do bramki Zielińskiego.

Druga połowa zaczęła się od mocnych ataków Orlicza już w 47 minucie straty zmniejszył Janyst. Jednak ULKS szybko odpowiedział na tą bramkę w 55 minucie po kontrze P.Kłys lokuje piłkę w bramce Orlicza. Zespół z Suchedniowa nie zamierza jednak się poddawać i co chwilę stwarza duże zagrożenie pod bramką Drabika.W 60 minucie drugą bramkę dla rezerw Orlicza zdobywa Wojtasiński a w 65 minucie Zegadło uderza z ok. 16 metrów i lokuje piłkę w bramce.Od tego momentu trwa istne oblężenie bramki Drabika który raz za razem musi interweniować nie raz w beznadziejnych sytuacjach. Zespół ULKS-u od czasu do czasu tylko kontratakował. W 83 minucie jedna z takich kontr odniosła skutek, Pastuszka dostał podanie ze środka boiska minął jednego z obrońców Orlicza następnie jeszcze położył bramkarza i strzałem do pustej bramki ustali wynik spotkania na 5:3.Ta bramka podcięła zupełnie skrzydła piłkarza z Orlicza którzy musieli się pogodzić z przegraną.

Po meczu dla Kieleckiej Piłki piłkarz ULKS: Mecz pełen emocji, trzymający do końca w napięciu, walka o każdy metr boiska i dużo bramek. Spotkanie musiało na pewno podobać się kibicom, Nas cieszy wygrana na własnym obiekcie i koncentrujemy się już na meczu z WSU Kielce który zagramy w środę.

----------------------------------------------------------------------

Lubrzanka II Kajetanów 1:3 Leśnik Zagnańsk

0:1 Rodak (20)
0:2 Dąbrowski (34)
1:2 Foks (40)
1:3 Piwko (90)

Leśnik: Piwowar - Krzos, D.Piwowarczyk, G.Borowiec, M.Piwowarczyk - Buczak, Obarzanek, Rodak (45 Gos, 80Komorowski), Cedro (75 Piwko) - Dąbrowski, Kostur

Leśnik Zagnańsk odniósł bardzo ważne zwycięstwo pokonując drugą drużynę Lubrzanki Kajetanów aż 3:1. W drużynie gospodarzy wyszło na boisko tylko 10 piłkarzy co było sporym zaskoczeniem.

Brak aż tylu zawodników można tłumaczyć faktem, że właśnie tego dnia I zespół rozgrywał bardzo ważny mecz w 3 lidze.

Ale przechodząc do spotkania w Kajetanowie to goście rozpoczęli ten mecz po swojej myśli i pierwsi zdobyli bramkę. Świetnym podaniem popisał się tutaj Michał Dąbrowski który mimo tego że znajdował się w dogodnej sytuacji wypatrzył jeszcze lepiej ustawionego od siebie Piotra Rodaka który strzelił bramkę na 0-1.

Piotrek szybko się zrewanżował i w akcji podbramkowej równie świetnie podał piłkę do Michała Dąbrowskiego, a ten mimo interwencji dwóch obrońców którzy próbowali mu ja wybić skierował piłkę do siatki rywala i było już 0:2! Leśnik nadal przeważał w pierwszej połowie a gospodarze nastawili się raczej na kontrataki.
W 40 minucie w obrębie naszego pola karnego został faulowany piłkarz Lubrzanki, do piłki podszedł Zenon Foks strzelił obok bramki zanim sędzia zagwizdał i za to został ukarany żółtą kartką.

Sędzia nakazał wznowienie stałego fragmentu gry, i ten sam piłkarz kopnął piłkę nad ustawionym murem, a ta znalazła się w siatce. Nie można tu winić bramkarza ponieważ interwencję znacznie utrudniło mu błoto jakie znajdowało pod jego bramką więc wybicie się było bardzo trudne.

Do przerwy 1:2 . Druga połowa to już absolutna dominacja Leśnika mimo tego, że w przerwie do protokołu został dopisany 11 zawodnik Lubrzanki. To drużyna gości stwarzała dużo okazji podbramkowych ale raziła nieskutecznością.

Na boisko w miejsce Piotra Rodaka pojawił się Sylwester Gos. Niestety nie pograł on długo ponieważ z niewiadomych przyczyn został zdjęty z boiska ok. 10 minut przed końcowym gwizdkiem. Mimo nieustających ataków zaczęło robić się dość nerwowo ponieważ nadal utrzymywał się stan 1:2.

Dopiero w 90 minucie meczu do bramki trafił Paweł Piwko który pojawił się kilka minut wcześniej na boisku i z ostrego kąta pokonał bramkarza, a asystował mu Łukasz Kostur.

Do rozegrania pozostał drużynie Leśnika Zagnańsk jeszcze jeden mecz z Orliczem II Suchedniów na własnym boisku za 2 tygodnie.

Piłkarzem meczu według prezesa Andrzeja Dąbrowskiego został grający na lewej obronie Grzegorz Borowiec oraz grający w środku pomocy Artur Obarzanek.

7:1 Marek Fałek (90)

AZS: Wójcik - Stawiak, Kot, S. Fałek, Wróbel - Cichoń, R.Januchta. Ł. Bielecki Kołomański - M. Fałek, Hałat
Pewne zwycięstwo kieleckiego AZS-u nad outsiderem ligi. „Akademicy” w rundzie wiosennej radzą sobie całkiem dobrze i mają szanse na zajęcie miejsca premiowanego barażem o Klasę A. Wszystko w nogach piłkarzy, którzy przed sobą mają pojedynek z bezpośrednim konkurentem do tego miejsca, tj. Grodem Ćmińsk, ale najpierw muszą pokonać dzisiaj (03.06.2009r.) w zaległym meczu ULKS Łączna.

Gród Ćmińsk 3:0 Polonia Bialogon

1:0 Zagdan (46) z rzutu karnego
2:0 Zagdan (59)
3:0 Sadza (74)

Gród: Buras - Ślewa, Kosmala, Jarząb (75 Nowicki), R. Głuszek - Zapała (65 Sadza), T. Frączyk, K. Frączyk, Leśniewski (46 Kowalski), Zagdan, Szafarczyk (70 Podlewski)
Polonia: Wasilewski - Gola, Pękalski, Zapała, Jakubik - Foksa, Dudek (30 Kłusek), Wojasiewicz, Fert - Miszczyk, Skrzypiec

- Nie lubię się żalić na pracę sędziów, ale to co odstawił w drugiej połowie meczu Gród – Polonia sędzia Pastuszka to jest zwykła kpina. Do przerwy 0:0, a po przerwie w 5 minut sędzia dyktuje rzut karny z kapelusza, w następnej akcji karze naszego zawodnika czerwoną kartką. Następnie straszy trenera Stanisława Brzozowskiego karami finansowymi - mówi Kieleckiej Piłce Robert Sitarz, prezes Polonii Białogon.

Pierwsza połowa nieudana w wykonaniu Grodu – zawodnicy gospodarzy byli chyba zbyt pewni siebie i zlekceważyliśmy rywala.

Sytuacje podbramkowe stwarzały obie drużyny, ale żadna z nich nie skończyła się strzeleniem bramki.

Druga połowa to znaczna poprawa gry Grodu. Po przerwie na boisko został wprowadzony Rafał Kowalski i już w pierwszej akcji wywalczył dla nas rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Robert Zagdan. Według zawodników i działaczy Poloni Białogon karny nie powinien być odgwizdany ale jak to w piłce bywa, decyzja sędziego jest nieodwołalna – mówi Kieleckiej Piłce zawodnik Grodu Ćmińsk.

Kolejna bramka to piękna indywidualna akcja Roberta Zagdana - wbiegł na szybkości w pole karne i pewnym strzałem obok bramkarza zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Trzecia bramka to gol wprowadzonego wcześniej na boisko Sadzy - bramka padła po fatalnym błędzie bramkarza, który puścił lekko lecącą piłkę pod ręką - jedyne co go może wytłumaczyć to śliska murawa - w przerwie przeszedł ulewny deszcz.

- Polonia w drugiej połowie nie stworzyła żadnej sytuacji podbramkowej – dodaje zawodnik Grodu.

3.   AZS WSU Kielce 16 31 36–27 10 1 5 8 15 20–16 5 3 8 16 16–11 5 1 2
4.   Lubrzanka II Kajetanów 16 27 27–20 7 6 3 8 17 22–11 5 2 1 8 10   5–  9 2 4 2

2:3 S. Michalski (71)

Start: Matelski - Dudek, Damian Dylewski, A. Ćwiertnia Dariusz Dylewski - Borek, S. Ćwiertnia, Górski (46 Malec, 70 Rożek), Popczyk - Zagała, Ostrowski.
Sokół: Korzeniak - Ł. Szymański, Krzeszowski, Sidło, K. Michalski - Turek, Król, M. Wijas (70 S. Michalski), Podgórski (85 P. Wijas) - Stańczyk, P. Szymański.
Niezwykła dramaturgia towarzyszyła spotkaniu, które miało zadecydować o tytule mistrzowskim w grupie II Klasy B i bezpośrednim awansie do Klasy A. W Słupi Jędrzejowskiego miejscowy Start podejmował Sokoła Rykoszyn.

W przedmeczowych typach więcej szans dawano zespołowi z gminy Piekoszów. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, chyba nawet miejscowych kibiców to Start już zaraz na początku meczu objął prowadzenie za sprawą Zagały. Jednak Sokół jeszcze przed przerwą zdołał strzelić dwie bramki. Gospodarze nie zamierzali składać broni i dzięki Zagale ponownie mogli myśleć o zdobyczy punktowej w tym arcyważnym meczu.

Około 70 minuty na plac gry wprowadzony został przez trenera Wijasa, doświadczony Michalski. Jak się okazało niespełna 2 minuty później, ten blisko 50-letni zawodnik był autorem bramki dla Sokoła na wagę awansu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a beniaminek z Rykoszyna mógł się cieszyć z tytułu mistrzowskiego.

Strzelec Chroberz 0:3 GLKS Krasocin

0:1 B. Bartosz Kowalczyk (21)
0:2 Marcin Zugaj (65)
0:3 Jarosław Grabiec (73)

Strzelec: Artur Kwiatkowski - Rafał Łukasik, Kamil Garmulewicz (75 Damian Kurczyna), Bartosz Latocha, Paweł Bochniak (86 Konrad Liberek) - Jan Kasza, Mateusz Wójcik, Kamil Góra, Piotr Ciba - Mirosław Rumas, Adam Chochorowski (76 Damian Musiał)

Krasocin: Mateusz Kowalczyk - Przemysław Podsiedlik - Mariusz Kowalczyk, Jarosław Grabiec, Damian Cieślik (Szymon Hyski), Dariusz Kowalczyk, Michał Lichosik, Marcin Zugaj (Piotr Łazarski), Piotr Łazarski (Daniel Jamróz) - Bartosz Kowalczyk, Dominik Czarnogórski

Spotkanie rozpoczęło się od badania swoich możliwości przez obydwie ekipy. Pierwsza bramka padł po stałym fragmencie gry, można powiedzieć z niczego. Strzał Bartosza Kowalczyka nie był na tyle groźny, żeby móc się spodziewać, iż padnie bramka. A jednak. Błąd w ustawieniu bramkarza Kwiatkowskiego spowodował, że goście objęli prowadzenie.

Zespół Strzeleca przed meczem.

Mecz nadal był wyrównanym widowiskiem. Krasocin dłużej utrzymywał się przy piłce. Jednak ataki Strzelca były znacznie groźniejsze. Już w 25 minucie Piotr Ciba znalazł się w idealnej sytuacji „sam na sam” z bramkarzem GLKS-u Mateuszem Kowalczykiem. Obronnie z tej sytuacji wyszedł Kowalczyk, gdyż Ciba nie potrafił z dwóch metrów wpakować piłki do bramki przeciwnika.

Zespół GLKS Krasocin

Przez kolejne 15 minut z boiska wiało nudą. Wprawdzie goście umieścili piłkę w bramce Strzelca. Jednak faulowany był w tej akcji bramkarz gospodarzy, a zawodnik GLKS-u pomógł sobie w przyjęciu piłki ręką.

Gospodarze odpowiedzieli kontrą, w której okazje do wykazania się miał Mirosław Rumas, ale do prostopadłej piłki zagranej przez Mateusza Wójcika szybciej doszedł jeden z obrońców Krasocina.

Po przerwie zaatakowali gospodarze i w kolejnej dogodnej sytuacji” sam na sam” z bramkarzem gości znalazł się Rumas. Jego strzał na bramkę w tej sytuacji można uznać za podanie. Chwile później zaskoczyć Kowalczyka próbował Łukasik, piłka po jego strzale przeszła obok słupka. Również Kamil Góra nie potrafił w wyśmienitej sytuacji zamienić podania kolegi na zdobycz bramkową.

W 58minucie pięknym strzałem z 7 metrów popisał się Czarnogórski – zawodnik GLKS-u. Jednak nie zdołał pokonać Kwiatkowskiego, który uratował zespół gospodarzy ofiarnie interweniując. Trzy minuty później również groźnie zaatakowali goście – bez efektu bramkowego.

W 63 minucie Strzelec wykonywał rzut różny, po strzale głową Latochy piłkę pewnie wyłapał Kowalczyk.

Chwile później błąd Chochorowskiego i Marcin Zugaj znajduje się „oko w oko” z Kwiatkowskim. Z takiego prezentu nie zmarnował i podwyższył rezultat meczu na 2:0 dla Krasocina.

W 73 minucie z około 30 metrów strzał (dośrodkowanie?) Jarosława Grabca i ku zdumieniu wszystkich piłka ląduje w bramce gospodarzy. 3:0 dla Krasocina i słuszne pretensje zawodników Strzelca do swojego bramkarza, ponieważ strzał był sygnalizowany – w żargonie piłkarskim „zawiesina” i golkeper miał dużo czasu na interwencje.

Strzelec nie miał już nic do stracenia. W 80 minucie z linii pola karnego strzelał Kasza, piłka przeszła obok słupka. Pięć minut później strzał wprowadzonego 9 minut wcześniej Musiała broni bramkarz gości. W ostatniej minucie szansę na honorowego gola miał Wójcik, jednak na posterunku był Kowalczyk.

- Mecz był bardzo czysty. Piłkarze obydwu zespołów skupili się na grze. Boisko jak na Klasę B czy nawet B było dobre, ale miało jeden mankament – troszkę za wysoko skoszoną murawę. Pogoda bardzo sprzyjała zawodnikom obu drużyn – powiedział Kieleckiej Piłce zawodnik GLKS-u Krasocin.

- Na podkreślenie zasługuje bardzo dobre sędziowanie w wykonaniu pani Marii Tarczyńskiej, od której mogą brać przykład inni sędziowie – powiedział Kieleckiej Piłce jeden z działaczy Strzelca Chroberz.

Autor: As - Kielecka Piłka
Zdjęcia: DM - Kielecka Piłka

Wyniki:
Start Słupia Jędrzejowska 2 — 3 Sokół Rykoszyn Nd 31 MAJ 11:00
Strzelec Chroberz 0 — 3 GLKS Krasocin Nd 31 MAJ 11:00

Tabela:
1.   Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn 10 26 42–10 8 2 5 13 20–  3 4 1 5 13 22–  7 4 1
2.   Start Słupia Jędrzejowska 10 25 35–16 8 1 1 5 12 22–  9 4 1 5 13 13–  7 4 1
3.   Wierna II Małogoszcz 10 16 22–19 5 1 4 5 7 12–  9 2 1 2 5 9 10–10 3 2
4.   GLKS Krasocin 10 12 20–27 4 6 5 6 14–16 2 3 5 6   6–11 2 3
5.   Piaskowianka II Piaski 10 9 13–24 3 7 5 6   5–  9 2 3 5 3   8–15 1 4
6.   Strzelec Chroberz 10 0 11–47 10 5 0   5–19 5 5 0   6–28 5

Przygotował: As - Kielecka Piłka