Notice: Constant _INCROOT already defined in /home/kielecka/www/news.php on line 21

1:1 Janaszek (33)
a

Piast: Sroka - Prawda (30. Grzesik), Kasperek, Mikulski, Niechciał, Buras, Kurzawa, Skrzyniarz, Borycki, Kuzia (66. Chiberski), Kuś.

Nidzianka: Iwan - Satro, Janaszek, Maciejski, D. Sito, Kowalczyk, Jakubczyk, Wąs, Pindral, Brożyna (75. M. Sito), Kraj.

Remis w meczu Piasta Chęciny z Nidzianką Bieliny. Początek spotkania zdecydowanie należał do Chęcinian, którzy nastawili się na ofensywę. Piast swoje oskrzydlające ataki próbował kończyć strzałami, lecz uderzenia były za słabe, bądź niecelne. Goście z Bielin odpowiadali kontrami, jednak były one zbyt mało efektywne. Pierwszą groźną okazję stworzyła Nidzianka. Prostopadłe podanie ze środka pola otrzymał Mateusz Pindral i znalazł się na czystej pozycji. Mimo świetnej sytuacji, Pindral trafił prosto w dobrze dysponowanego Marka Srokę. Gospodarze odpowiedzieli na to akcją z 31 minuty, kiedy to wrzutkę na długi słupek bramki strzeżonej przez Huberta Iwana, na gola zamienił Mateusz Kuzia. Podopieczni Andrzeja Więcka nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia, bo już w 33 minucie bramkę zdobyli goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym najprzytomniej zachował się Paweł Janaszek i zdobył swoje premierowe trafienie w barwach Nidzianki. W pierwszej części meczu warto jeszcze odnotować uderzenie z 40 metrów Rafała Kowalczyka, które o mało nie dało Bielinianom gola.

W drugiej części meczu gra wyglądała podobnie jak i w pierwszej odsłonie. Piłkarze toczyli wyrównane zawody, jednak brakowało im skuteczności. Najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnował zawodnik Nidzianki - Karol Jakubczyk, który po minięciu trzech rywali znalazł się w sytuacji sam na sam z Sroką, jednak przegrał pojedynek. Końcowy wynik meczu brzmiał 1:1.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

a

Świt: Kaczor - Jary (65. Gordon), Paszyński, Kutryba, Kmera, Czupryn, Madej, Wanat, Relikowski, Furtowicz, Pintal (75. Sołtykiewicz).

Stąporków: Gwizd - Iwanek, Pawłowski, Goraj, Staniec (81. D. Rzeszowski), Kukuła (87. Janus), Ciekalski, Plewniak (75. Górlicki), K. Rzeszowski, Jedynak, Stawiarski (65. Piróg).

Okazałe zwycięstwo lidera ze Stąporkowa. Pierwsza połowa wcale nie zapowiadała tak wysokiej wygranej, ponieważ zakończyła się wynikiem 0:1 dla MKS-u. Dopóki gospodarze mieli siły, dopóty bronili się przed atakami podopiecznych Waldemara Szpiegi. Kolejne trzy trafienia do swojego dorobku dorzucił najlepszy strzelec Klasy Okręgowej - Sławomir Jedynak. Po tym spotkaniu Stąporków coraz bliżej awansu, a Świt musi być już pogodzony ze spadkiem.

a Zieleń Żelisławice 0:1 Skała Tumlin

0:1 Ziębiński (37)

Zieleń: G. Kowalski - Gwiazda, A. Fira, W. Nidziński, Słomiński (80. M. Fira) - Skupin, Wójcik, T. Fira, P. Nidziński - Góral, Grabowski (75. D. Kowalski).

Skała: Słoń - Radek, Kruk, Janus, Michalczyk (55. Kołodziej), Michał Milcarz, Mateusz Milcarz (85. Adach), Janik, Guzik, Ziębiński (55. Michta), Czechowski (65. Hyb).

Kolejna przegrana Zieleni Żelisławice. Zwycięski gol dla Skały padł po nieporozumieniu Grzegorza Kowalskiego z własnymi obrońcami, z którego skorzystał Ziębiński. W przypadku ekipy z Żelisławic - spadek do Klasy A coraz bliżej.

a Moravia Morawica 3:1 Gród Wiślica

Chlebowski 12, 28, 70 dla Moravii
a

Moravia: Woźniak – B. Młynarczyk, Koncewicz (35 K. Kubicki), Rutkiewicz, K. Lurzyński – P. Strójwąs, W. Młynarczyk, Jasiński (75 Przeździk), Woś – Chlebowski, E. Lurzyński (85 A. Strójwąs).

Drugie z rzędu zwycięstwo odniosła Moravia w meczu z pewnym już spadku Grodem Wiślica. Do końca zostały jeszcze trzy kolejki i potrzeba jeszcze kilku punktów by być całkowicie pewnym utrzymania.

Mecz z Grodem przebiegał pod dyktando gospodarzy choć przyjezdni na trafienie w 12 minucie Mateusza Chlebowskiego zdołali jeszcze odpowiedzieć doprowadzając do wyrównania 8 minut później. W 28 minucie prowadzenie znów objęli nasi piłkarze, kiedy Chlebowski drugi raz trafił do siatki wykańczając akcję Wojtka Młynarczyka. W drugiej połowie raz zrobiło się gorąco pod naszą bramką, kiedy goście obili poprzeczkę bramki Seweryna Woźniaka. To nasza drużyna dominowała jednak w całym meczu i stwarzała sobie okazje do kolejnych goli. W 70 minucie hat-trika skompletował Chlebowski wykorzystując sytuację sam na sam i mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Relacja: morawica.pl

a Unia Sędziszów 1:1 LZS Samborzec

1:0 Warot (14)
1:1 Dziedzic (60)

Unia: Otręba - Żebrowski, Krupa, Surdel, Mendrala - Warot, Matelski (80. Rozborski), Zapalski, Chuptyś - Łoboda, Cielebała.

Sporą niespodziankę sprawiła Unia Sędziszów, która na własnym boisku zremisowała z kandydatem do awansu - LZS-em Samborzec. Podopieczni Krystiana Rokickiego prowadzenie uzyskali w 14 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Rafała Cielibały bramkę zdobył Paweł Warot. Gospodarze mogli podwyższyć, gdyby nie dobrze dysponowany bramkarz przyjezdnych. W drugiej połowie wyrównali goście, po trafieniu Dziedzica z 60 minuty. Po tym golu ani jedna, ani druga drużyna nie zdołała zdobyć zwycięskiej bramki. Warto dodać, że Samborzec kończył mecz w dziesięcioosobowym składzie, gdyż w 88 minucie czerwoną kartką został ukarany jeden z piłkarzy LZS-u.

a Victoria Skalbmierz 2:2 Zenit Chmielnik

a

Victoria Skalbmierz po raz kolejny pokazała, że nie zamierza spaść do Klasy A. Tym razem zawodnicy ze Skalbmierza zdołali zremisować z Zenitem Chmielnik. Po tym meczu drużyny zrównały się punktami w tabeli i mają ich po 38.

a Zorza Tempo Pacanów 2:1 Lechia Strawczyn

Kopacki 31, 38 dla Zorzy

Zorza: Reczek - Nowicki (35. M. Marcinek), Skiba, Kondek, Gawłowski, Kosiór (70. M. Patyna), Jabłoński, K. Marcinek, Czech, Gwóźdź (88. Moździerz), Kopacki.

Ogromnie waże zwycięstwo Zorzy Tempo Pacanów. Podopieczni Sławomira Skiby zdołali wygrać z wyżej notowaną Lechią Strawczyn. Autorem dwóch goli był niezawodny Tomasz Kopacki. Ta wygrana znacznie przybliża podopiecznych Sławomira Skiby do utrzymania się w "okręgówce''.

a

Łagów: Styczyński - Sadłowski, Szachowicz, Kowalski, Arczewski - M. Wasik, Kołbuc, Kamiński, T. Pustuła - Bochniak, D. Murzec oraz na zmianę weszli Czaja, Brudek, P. Wasik, Stępień

ŁKS Łagów rozbił Klimontowiankę Klimontów. Zadanie było troszkę utrudnione, ponieważ sędzia Marcin Szrek w 10 minucie meczu pokazał czerwoną kartkę obrońcy ŁKS-u - Mariusza Arczewskiego. Mimo osłabienia podopieczni Grzegorza Klepacza gładko rozprawili się z goścmi z Klimontowa. Dobrą dyspozycję strzelecką zaprezentowali Damian Murzec i Szymon Bochniak, którzy zdobyli po dwa gole. Swoje trafienia dorzucili jeszcze Grzegorz Sadłowski i Marcin Wasik. Końcowy wynik meczu to aż 6:0 na korzyść łagowskiej ekipy Awans do IV ligi coraz bliżej!

Zapowiedź:

W najbliższą niedzielę w Klasie Okręgowej odbędzie się mecz, który może zadecydować o tym, kto zdobędzie 2 miejsce premiowane awansem do IV ligi. LZS Samborzec zagra z ŁKS-em Łagów. Jeśli Łagowianie wygrają, to z pewnością nie oddadzą już 2 lokaty. Już 5 punktów straty do 2 miejsca ma Nidzianka Bieliny i o awansie można powoli zapominać. W następnej kolejce podopieczni Marka Gniadego zmierzą się z walczącą o utrzymanie Zorzą Tempo Pacanów.