Notice: Constant _INCROOT already defined in /home/kielecka/www/news.php on line 21

1:1 samobójcza (38)
a

Samborzec: Cielecki - Abram, Trześniewski, Stanek, Dybus - Syguła, Zych, Gawroński, Wasilewski (65. Fendrowicz) - Dziedzic, Ziółek.

Łagów: Styczyński - Szachowicz, Kowalski, Sadłowski - M. Wasik, Nawrocki (80. Stępień), Kołbuc, Kamiński (74. Michalczyk), Pustuła - Murzec (72. Brudek), Bochniak.

Remis w meczu na szczycie. LZS Samborzec dzielnie przeciwstawiał się drużynie z Łagowa i zdołał wywalczyć jeden punkt na swoim terenie. Z pewnością wynik ten nie jest satysfakcjonujący dla zawodników z Samborca, którym perspektywa awansu coraz bardziej się oddala. Do końca sezonu pozostało 2 kolejki, a strata punktowa do Łagowa wynosi 3 punkty. LZS musi liczyć na potknięcia podopiecznych Grzegorza Klepacza.

Szymon Bochniak - ŁKS Łagów:

Mecz z pewnością nie należał do ładnych dla oka. Gospodarze w pierwszej połowie prezentowali się lepiej. My bardzo szczęśliwie doprowadziliśmy do wyrównania. W drugiej części meczu to my delikatnie przejęliśmy inicjatywę, ale nie udało się zdobyć gola. W ostatniej akcji meczu mogliśmy rozstrzygnąć jego losy na naszą korzyść, jednak zabrakło dokładności.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

a

Gród: Czaja - Wieloch, Madej, Majcher (60. Lozia), Stępień - Mika, Niedziela, Lubański, Kochański - Rosołowski (75. Jasiński), Walasek (46. Klepacz).

Victoria: Tomczyk (15. Sosiński) - Stalmach, Albin, Kupiszewski, Rechowicz - Kucybała, Włódarz, Borek, Suchowiecki - Wojtal, Łakota.

Pierwsi groźnie zaatakowali goście, którzy w początkowych 20 minutach stowrzyli sobie trzy wyśmienite sytuacje, ale ich nie wykorzystali. W 17 minucie spotkania bramkarz Victorii prawdopodobnie skręcił staw kolanowy, został odwieziony karetką do szpitala w Busko Zdroju. Zastapił go zawodnik z pola grający na codzień w juniorach - Ernest Sosiński. Zaraz przed przerwą padła pierwsza bramka dla Victorii. Po zmianie stron goście zdobyli jeszcze cztery trafienia. Victoria jak najbardziej zasłużyła na zwycięstwo. Szkoda bramkarza Skalbmierzan, gdyż w ubiegłym roku musiał pauzować z powodu równie groźnego urazu. Osłabiony nie tylko brakiem podstawowego bramkarza, ale również absencją kilku zawodników i równorzędnych zmienników na ławce, zespół Victorii potrafił się zmobilizować i przekonująco zwyciężyć w derbach Ponidzia.

Groźnej kontuzji odniósł bramkarz Victorii, który karetką został odwieziony do buskiego szpitala

Więcej zdjęć [TUTAJ]
Zdjęcia: As - Kielecka Piłka

a Zenit Chmielnik 0:1 Zieleń Żelisławice

0:1 Góral (6)
a

Zenit: Pryjda - Waluś, Pająk (48. Cielibała), Pęcherz, Tomczyk - Nędza, Ciacia, Zamojski, Bracisiewicz - Zadorski, Gwarek (48. Ślusarski).

Zieleń: Barczyński - Bartyzel, A. Fira, W. Nidziński, Sychowicz - Świeboda (46. Skupin), Szlacheta, Kowalski, Wójcik - T. Fira, Góral (85. Słomiński).

Ważne zwycięstwo podopiecznych Dariusza Dąbrowskiego. Gracze z Żelisławic rozegrali najlepszy mecz w trwającej rundzie. Zieleń dominowała od początku do końca, czego efektem była bramka z 6 minuty autorstwa byłego zawodnika Hetmana Włoszczowa - Sebastiana Górala. Gol padł po zamieszaniu w polu karnym, w którym to najlepiej zachował się wspominany Góral. Dzięki tej wygranej, Zieleń pozostaje w walce o utrzymanie.

a Klimontowianka Klimontów 1:0 Moravia Morawica

1:0 Krakowiak (15)
a

Klimontowianka: Brzyszcz - Zawadzki, Sejdziński, Krawczyk, Borycki - Gawryś (46. Sudy), Andrzejczak, Koczot (85 M. Ferens), Chwała (90. Pawłowski) - Szmuc, Krakowiak (75 D. Ferens).

Moravia: Woźniak - Rudkiewicz, B. Młynarczyk, Koncewicz, Rożkiewicz - Jasiński, Woś, K. Kubicki, W. Młynarczyk - Chlebowski (30. Koźbiał), Przeździk.

Jednobramkowej porażki w meczu z broniącą się przed spadkiem Klimontowianką doznała nasza drużyna.

Do Klimontowa pojechało tylko trzynastu zawodników, w tym dwóch bramkarzy. Z różnych względów w kadrze zabrakło Przemka i Arka Strójwąsów oraz Karola i Emila Lurzyńskich. Mecz wygrała drużyna, której bardziej zależało na zdobyciu punktów. Klimontowianka nadal bowiem walczy o utrzymanie i trzy punkty były jej w tym meczu bardzo potrzebne.

a

Nidzianka: Bakalarz - Satro, Janaszek, Skrzypek, Gałka, Kowalczyk (80. Mochocki), Kraj, D. Sito, Wąś, Jakubczyk, Pindral (75. Sz. Maciejski).

Zorza: Reczek - Kondek, Skiba, M. Marcinek, Gawłowski, Kosiór, Jabłoński, K. Marcinek, Wójtowicz, Kopacki, Gwóźdź.

Ogromnie ważne 3 punkty Zorzy Tempo Pacanów. Podopieczni Sławomira Skiby pewnie wygrali w Bielinach i tym samym bardzo przybliżyli się do ewentualnego utrzymania się w świętokrzyskiej "okręgówce".

Marcin Reczek - Zorza Tempo Pacanów:

Podsumowanie meczu zacznę od oceny sędziów tego spotkania. Życzę sobie i wszystkim innym drużynom, aby takich sędziów było znacznie więcej na naszych boiskach. A teraz o meczu - pierwsza połowa nie rozpieściła kibiców bramkami, mecz toczył się głównie w środku pola, a nieliczne wypady obu drużyn kończyły sie zazwyczaj na obrońcach lub bramkarzach.

Druga połowa rewelacyjne zaczęła się dla gospodarzy, którzy po pięknej akcji objeli prowadzenie, jednak to bardziej nas zmobilizowało i na odpowiedz czekaliśmy tylko 4 minuty, gdzie za sprawą Kopackiego doprowadziliśmy do wyrównania. W 62 minucie faul bez piłki i czerwona kartka dla gospodarzy. W tej sytuacji Tempo ruszyło do ataków i w 65 minucie po rzucie wolnym było już 2:1 dla Tempa. Ostatnia bramka padła 1 0minut później, kiedy niezawodny Kopacki wykonczył akcję sam na sam. Bramek mogło paść więcej, ale na drodze stanęła raz poprzeczka, a za drugim razem Sebastian Staro wybił piłkę z lini bramkowej.

Lechia Strawczyn 1:0 Unia Sędziszów

1:0 D.Kasprzyk
a

Lechia: Majdziński - Karol Majka, Kaniowski (75. Brudziński), Tkaczyk, P. Gołuchowski, D. Kasprzyk, Trzebiński, Picheta, Baran (70. M. Majka), Piotrowski, Gałęziowski.

Lechia Strawczyn po raz kolejny pokazała, że na swoim terenie jest ją bardzo trudno pokonać. Tym razem, Lechiści w pokonanym polu pozostawili Unię Sędziszów, która zażarcie walczy o utrzymanie. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Dominik Kasprzyk. W trwającym sezonie jest on jednym z najbardziej wyróżniających się zawodnikow Lechii.

Skała Tumlin 1:3 Świt Ćmielów

0:1 Furtowicz (3)
0:2 Relikowski (19)
0:3 Madej (37)
1:3 Czechowski (47)

Skała: Słoń - Radek, Kruk, Janus (75. Sitarz), Kołodziej, Milcarz (46. Michalczyk), Chałan, Janik, Adach (46. Michta), Ziębiński (46. Czechowski), Hyb.

Świt: Kaczor - Kmera, Paszyński, Jary, Relikowski, Gordon (65. Barański), Kutryba, Madej (77. Pintal), D. Lasota (90. K. Lasota), Szymkiewicz, Furtowicz (89. Sołtykiewicz).

Duża niespodzianka w Tumlinie. Miejscowa Skała niespodziewanie przegrała z outsajderem świętokrzyskiej Klasy Okręgowej - Świtem Ćmielów. Podopieczni Marka Pastuszki mecz rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, w której to zdobyli 3 gole. Mimo zwycięstwa, Świt w przyszłym sezonie zagra w Klasie A.

a

Stąporków: Gwizd - Iwanek, Goraj, Pawłowski, K. Rzeszowski (77. Górlicki), Staniec, Kukuła (88. Janus), Plewniak, Ciekalski, Jedynak, Stawiarski (65. Piróg).

Piast: Sroka - Mikulski, Niechciał, Kasperek, Kurzawa, Skrzyniarz, Prawda (46. Chiberski), Borycki, Buras (65. Ziółkowski), Kuzia (56. Korba), Kuś.

Już od początku Stąporków potwierdzał, że jest absolutnym faworytem tego spotkania. Po kilku groźnych akcjach, już w 9 minucie Sławomir Jedynak zdobył bramkę z rzutu karnego, którego sam wcześniej wywalczył. Kolejny na listę strzelców w 29 minucie wpisał się Krzysztof Rzeszowski. Trącił piłkę głową i zmienił tor jej lotu, a bramkarz przyjezdnych nie miał szans tego sięgnąć. Jeszcze przed przerwą na 3:0, po dośrodkowaniu Jedynaka z rzutu rożnego, pięknym lobem głową, bramkę zdobył były zawodnik Piasta Norbert Goraj. Goście z Chęcin obudzili się przed końcem pierwszej polowy i w 44 minucie Przemysław Niechciał zdobył bramkę po błędzie Gwizda.

Druga polowa rozpoczęła się od kilku ataków Piasta, jednak były one niegroźne. Nie na długo goście przejęli inicjatywę, bo już w 50 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sławomir Jedynak. Na uwagę zasługuje fakt, że była to jego 30 bramka w całym sezonie. Po tej bramce tempo meczu nieco spadło, Stąporkowianie utrzymywali się długo przy piłce i starali się wyprowadzać akcje, w których przeszkadzali im obrońcy z Chęcin, grając czasami brutalnie, bądź też dobrze interweniujący bramkarz Piasta. W 83 minucie zawodnik Piasta - Piotr Chiberski strzałem z ok. 30 metrów zdobył bramkę, którą można znów zapisać na konto Gwizda, ponieważ źle ocenił tor lotu piłki, a ta wpadła mu "za kołnierz". W 89 minucie zwycięstwo MKS-u i historyczny awans przypieczętował wprowadzony 12 minut wcześniej Norbert Górlicki. Dzięki zdobytym 3 punktom i remisowi Samborca z Łagowem, drużyna trenera Waldemara Szpiegi na 2 kolejki przed końcem sezonu zapewniła sobie 1 miejsce w tabeli i co za tym idzie historyczny awans do IV ligi!

Zapowiedź:

W jutrzejszej kolejce meczem na szczycie można nazwać starcie MKS-u Stąporków i Nidzianki Bieliny. Spotkanie to będzie jednak tylko o przysłowiową "pietruszkę" ponieważ Stąporkowianie zapewnili sobie już awans do IV ligi, a Nidzianka pogrzebała swoje szanse w spotkaniu z Zorzą Tempo Pacanów. Wicelider z Łagowa zagra u siebie z Lechią Strawczyn. Bardzo prawdopodobne, że podopieczni Grzegorza Klepacza, już jutro będą świętować awans. Inna drużyna, która ma jeszcze szanse na wejście do IV ligi - LZS Samborzec zmierzy się na ciężkim terenie w Morawicy, z tamtejszą Moravią.
Jeśli chodzi o drużyny walczące o utrzymanie to kluczowymi meczami dla układu dolnych rejonów tabeli są spotkania Victorii Skalbmierz z Klimontowianką Klimontów i Zorzy Tempo Pacanów z Unią Sędziszów.