1 — 2

1 — 3
Trenerzy: Pytel Przemysław, Bomba Paweł — Nowaczek Paweł.

(fot. G. Sojka)

Spotkanie rozpoczęło się od upamiętnienia minutą ciszy tragicznie zmarłych w ubiegłym tygodniu pięciu piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska oraz zmarłego we wtorek Norberta Jędrasa, który przed kilkoma laty grał w drużynie z Czarnocina.

Pierwsza akcja warta odnotowania to dośrodkowanie z rzutu wolnego Dymka, który posłał głęboką piłkę, która nieznacznie minęła dalszy słupek bramki Kucharskiego. Chwilę później groźniej było pod bramką gospodarzy, gdy zawodnicy z Bolmina odebrali piłkę w środku boiska i jeden z zawodników zagrał prostopadłą piłkę do wybiegającego Pyszczka, który zwiódł Jurołajcia i zdołał oddać strzał, jednak został on przyblokowany przez interweniującego jeszcze obrońcę i piłka znalazła się w rękach Adamusa.

W 13 minucie mieliśmy 1:0 dla drużyny z Czarnocina. Po wyrzucie piłki z autu na wysokości pola karnego przez Jajeśniaka, w małym zamieszaniu dopadł ją Paczkowski, który zdecydował się na uderzenie w krótki róg. Bramka ta bardzo podziałała na zespół gości, którzy chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Po odbiorze futbolówki w środkowym sektorze i zagraniu w stronę bramki Dymek będący pod presją ze strony rywala źle podał piłkę, która od razu została dograna w pole karne i Pyszczek z bliskiej odległości nie trafił w bramkę.

Napór piłkarzy Bolmina wzrastał i coraz częściej zaczęli gościć w okolicach pola karnego Czarnocina. Gospodarze także mieli swoje szanse. Najpierw po długim podaniu Kwietnia, Paczkowski widząc wychodzącego z bramki Kucharskiego starał się przelobować, ale piłkę przeleciała obok bramki. Szczęścia próbował także Jajeśniak ale jego dobry strzał nie sprawił jednak żadnych problemów Kucharskiemu. Zaraz po wznowieniu gry, Chrzan zagrał niedokładnie i gracze z Bolmina przeprowadzili kontrę, w efekcie której sam na sam z Adamusem znalazł się jeden z gości. Bramkarz, choć nie zdołał wygarnąć mu piłki, przeszkodził mu na tyle, że powracający Durbacz zdołał wybić piłkę daleko od bramki.

W końcu mur postawiony przez gospodarzy pękł w 38 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Chrabąszcza, Myśliński wygrał pojedynek główkowy z Kwietniem i zdobył wyrównującego gola. Niespełna trzy minuty później było już 1:2, gdy po uderzeniu z dalszej odległości Adamus sparował piłkę na poprzeczkę, jednak dobitka pozostającego bez obstawy Myślińskiego mimo interwencji bramkarza była skuteczna. Czarnocin mógł błyskawicznie odpowiedzieć ale strzał Robaka trafił w słupek. Następnie po strzale Dymka z rzutu wolnego wszyscy już widzieli piłkę w bramce, jednak okazało się, że trafił tylko w boczną siatkę. Gra momentami była ostra, w efekcie jeszcze w trakcie pierwszej połowy plac gry z powodu kontuzji musiał opuścić Jurołajć.

Druga połowa można powiedzieć, że należała pod dyktando LKS Bolmin. Od samego początku z małymi wyjątkami dominowali na boisku i czuli się na nim coraz swobodniej. Mimo to goście mieli tylko cztery okazje bramkowe, z których wykorzystali jedną. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zawodnik z Bolmina przedłużył podanie wprost do swobodnie wbiegającego Błaszczyka i mieliśmy teoretycznie po meczu.

W kolejnych górą był już Adamus, który popisał się świetną robinsonadą po potężnym strzale z ponad 20 metrów, następnie po zamieszaniu w polu karnym górą był w sytuacji sam na sam, a na koniec skutecznie interweniował po uderzeniu z rzutu wolnego. W ostatniej fazie meczu to gospodarze mieli lekka przewagę w posiadaniu piłki, tyle, że nic z tego nie wyszło. Nie zmusili ani razu Kucharskiego do interwencji.

Najlepszą okazję dla gospodarzy miał Krawczyk po otrzymaniu podanie w polu karnym nie trafił w bramkę z bliskiej odległości... Znów z urazem boisko musiał opuścić zawodnik Czarnocina. Marek Gruszka pojawił się w drugiej części gry i zagrał raptem 20 minut. Wynik patrząc z przebiegu całego spotkanie jest zasłużony dla LKS Bolmin, który nie ma co się oszukiwać - był po prostu zespołem lepszym. Piłkarze z Czarnocina, szczególnie w pierwszej połowie, dopóki były siły i pod koniec drugiej części starali się walczyć jak równy z równym. Niestety za bardzo nie miało to przełożenia na sytuacje i ich wykorzystywanie. Swoje na pewno dorzuciło też boisko, które i tak wyglądało znacznie lepiej niż kilka dni wcześniej...