Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Transfery 2024

Rozgrywki
2023/2024
Ekstraklasa
I liga
II liga
III liga, gr.: 1, 2, 3
IV liga
Klasa okręgowa
Klasa A, gr. I
Klasa A, gr. II
Klasa A, gr. III
Klasa B, gr. I
Klasa B, gr. II
Klasa B, gr. III


Puchar Polski
Okręgowy PP

Junior starszy:
  CLJ U-19, makro,
  ŚLJS, wiosna
  okr.: 1, 2, 3; 4, 5, 6.
Junior młodszy:
  CLJ U-17, gr. B;
  ŚLJM: I liga, II liga;
  ŚLJM U-16;
  okr.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

Trampkarz starszy:
  CLJ U-15, gr.: A, B, C;
  wiosna, gr.: A, B, C.
  ŚLTS, (bar.),
  okr.: 1, 2, 3, 4.
  wiosna:
    I liga: gr. 1, gr. 2;
    II liga.
Trampkarz młodszy:
  ŚLTM 1, ŚLTM 2, ŚLTM 3,
  wiosna: ŚLTM 2, ŚLTM 3,
  okr.: 1, 2, 3, 4;
  wisona.: 5, 6, 7, 8.

Młodzik starszy:
  ŚLMS1, ŚLM2 gr 1, gr. 2,
  wiosna: ŚLMS1,
    ŚLM2: gr 1, gr. 2,
  okr.: 1, 2, 3, 4, 5, 6;
  wiosna: 7, 8, 9, 10, 11.
Młodzik młodszy:
  ŚLMM 1, ŚLMM 2,
  wiosna: ŚLMS1,
    ŚLM2: gr 1, gr. 2,
  okr.: 1, 2, 3, 4, 5, 6;
  wiosna: 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13.

Kobiety:
    Ekstraliga,
    I liga,
    II liga płd., (płn.),
    III liga,
    IV liga,
    CLJ U-18.
    CLJ U-16.
    Puchar Polski.

2022/2023
Ekstraklasa
I liga
II liga
III liga
IV liga
Klasa okręgowa
Klasa A, gr. I
Klasa A, gr. II
Klasa A, gr. III
Klasa B, gr. I
Klasa B, gr. II
Klasa B, gr. III

Puchar Polski
Okręgowy PP

Junior starszy:
  CLJ U-19, makr.;
  ŚLJS 1, wiosna,
  ŚLJS 2, wiosna;
  okr.: 1, 2, 3, 4.
Junior młodszy:
  CLJ U-17, bar., fin.;
  ŚLJM, ŚLJM U-16;
  okr.: 1, 2, 3, 4.

Trampkarz starszy:
  CLJ U-15 (bar.),
    wiosna, bar., fin.;
  ŚLTS 1, wiosna,
  ŚLTS 2, wiosna;
  okr.: 1, 2, 3, 4, 5, 6.
Trampkarz młodszy:
  ŚLTM 1, wiosna,
  ŚLTM 2, wiosna;
  okr.: 1, 2, 3, 4.

Młodzik starszy:
  ŚLMS 1, wiosna,
  ŚLMS 2, wiosna,
  ŚLMS 3, wiosna;
  okr.: 1, 2, 3, 4, 5, 6,
    7, 8, 9, 10, 11, 12.
Młodzik młodszy:
  ŚLMM 1, wiosna,
  ŚLMM 2, wiosna;
  okr.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

Kobiety:
    Ekstraliga,
    I liga,
    II liga płd., (płn.),
    III liga,
    IV liga,
    CLJ U-17.

Morawicka LF
Włoszczowska LPNH
Aktualnie online
· Gości online: 73

· Użytkownikw online: 0

· Łącznie użytkownikw: 117,395
· Najnowszy użytkownik: Blevin46555


GKS Nowiny – ze względu na to, że jestem grającym trenerem tej drużyny ocenę jej gry pozostawiam bezstronnym obserwatorom. Od siebie dodam tylko tyle, że wynik sportowy przerósł zdecydowanie poziom organizacyjny tego klubu, a podziękowania za taki stan rzeczy kieruję na ręce zawodników, którzy solidną pracą w całym tym okresie pokazali, że warto w nich inwestować.



Lechia Strawczyn – najskuteczniejsza drużyna klasy okręgowej na jesień, 54 zdobyte bramki budzi respekt (3,37 na mecz), w jej składzie występuje najskuteczniejszy zawodnik rozgrywek Przemysław Gołuchowski (13 bramek), ale wiele osób (postronnych) narzeka, że drużyna gra „chaotyczną piłkę” opartą na jej wybijaniu w dodatku „na czymś”, co bardziej przypomina kort tenisowy niż boisko, lecz zapewne te same osoby chciały by, aby i ich „ulubieńcy” demonstrowali taką skuteczność. Solidnie od samego początku do końca pomimo kilku meczy, gdzie Strawczynianie „gubili” punkty, cztery „oczka” straty do lidera, trzy punkty przewagi na Moravią, na wiosnę mogą być głównym kandydatem do awansu gdyż całą ścisłą czołówkę (Nowiny, Moravia, OKS Opatów, Zenit, Zryw) podejmują na swoich „śmieciach”. U siebie (poza porażką z Victorią) odprawiali przeciwników z pokaźnym bagażem bramek, na wyjeździe trochę gorzej, bo i boiska większe i styl gry prezentowany w Strawczynie nie za bardzo „odpalał” na wyjazdach. Warty odnotowania jest również fakt, że jako jedyna drużyna pokonała lidera i to w dodatku na jego obiekcie.

Moravia Morawica – ekipa Jacka Pawlika uzyskała identyczny rezultat punktowy jak na półmetku poprzedniego sezonu (32 punkty w 16 meczach) tyle, że po ostatnim spotkaniu pozostał bardzo duży niedosyt, gdyż po bardzo słabej końcówce rundy (punkt w 3 ostatnich meczach) zamiast miejsca pierwszego tylko trzeci „plac”. Niemniej jednak dla tej bardzo młodej drużyny jest to sukces i wynik, który powinien „nakręcić” zawodników w przerwie zimowej do walki o awans. Tylko teraz należy zadać sobie pytanie: czy kolejne podejście zakończy się również jak poprzednie? Drużyna co roku plasuje się po rundzie jesiennej w czołówce natomiast na wiosnę traci wszystkie swoje atuty i dość szybko odpada z rywalizacji. Oby tym razem było inaczej.

OKS Opatów – spadkowicz (obok Nowin i GKS-u Rudki) fatalnie rozpoczął rozgrywki, gdyż w pierwszych trzech spotkaniach schodził z boiska pokonany. W przerwie letniej zespół opuściło kilku dobrych zawodników oraz trener (Rafała Wójcika zastąpił Rafał Barański) i to zapewne był jeden z powodów, dla którego nowy „coach” na początku musiał przełknąć „gorzką pigułkę” w postaci niezadowalających wyników swojego zespołu. Kiedy już drużyna zaczęła zdobywać punkty pojawiły się problemy organizacyjne i kłopoty z frekwencją na treningach dlatego czwarte miejsce tego zespołu zważywszy na „otoczkę” w jakiej zostało zdobyte należy uznać za sukces. Oprócz dobrej defensywy (18 straconych bramek) „wpada w oko” fatalna gra w ofensywie. 19 skutecznych strzałów (tylko 3 ostatnie drużyny zdobyły mniej bramek) lokalizuje tę drużynę na szarym końcu jeśli chodzi o skuteczność. Niemniej jednak jest to bardzo dobrze ułożony piłkarsko zespół, co w tej lidze jest rzadkością i na wiosnę, jeśli tylko upora się z problemami organizacyjnymi będzie groźna dla „czołówki” i może włączyć się do walki o premiowane miejsce, pomimo że udaje się na mecze do pierwszych trzech drużyn.

Unia Sędziszów – dla mnie osobiście jest to zaskoczenie „in plus”. Podopieczni grającego trenera Zbigniewa Krupy po „niewyraźnym” początku, kiedy stali się drużyna najbardziej nieobliczalną, ponieważ potrafili zwyciężyć w Chmielniku miejscowy Zenit pewnie 4-1 by w następnej kolejce będąc w roli faworyta na własnym boisku ulec Koprzywiance a w kolejnym meczu wyjazdowym wywieść remis z trudnego terenu w Łopusznie ustabilizowali się na pewnym dość dobrym poziomie i do końca (z wyjątkiem porażki w Strawczynie) regularnie gromadzili punkty wieńcząc swoje dzieło wyjazdowym zwycięstwem nad czołową drużyną ligi Moravią. Plusem tej drużyny jest bardzo młody skład personalny i solidna obrona (18 straconych bramek) kierowana przez samego trenera, dużym minusem natomiast skuteczność (tylko 21 zdobytych bramek), co w kontekście walki w rundzie rewanżowej daje sporo do myślenia.

Zenit Chmielnik – pierwsza z drużyn, która nie dotrwała do końca rundy z trenerem, który rozpoczynał rozgrywki. Bardzo dobry początek podopiecznych wówczas Roberta Szczygła, wysokie zwycięstwo na inaugurację ze spadkowiczem z Opatowa potem kolejne z Koprzywianką i do 7 kolejki ten zespół spisywał się wyśmienicie nie tylko zdobywając punkty ale również zdobywając sporo bramek. Wtedy coś w grze zawodników z Chmielnika się zacięło, zaczęły się remisy i porażki, drużyna zatraciła skuteczność i pomimo dobrej gry w defensywie nie była w stanie wygrywać spotkań zwłaszcza tych wyjazdowych. Działacze nie wytrzymali i zastąpili trenera Szczygła trenerem Ożógiem, który w klubie prowadził grupy młodzieżowe. Początek był obiecujący – zwycięstwo z Samborcem, lecz potem dwa remisy w Samsonowie i Miedzianej Górze. Niemniej jednak piłkarze Zenitu sprawili sporą niespodziankę pokonując ówczesnego lidera Lechię, lecz w starciu z Moravią i Nowinami musieli uznać wyższość przyjezdnych (choć ten drugi mecz przegrali na własne życzenie). Wynik końcowy zapewne nie zadawala działaczy z Chmielnika, gdyż tą drużynę stać zdecydowanie na więcej, lecz wiosna, szczególnie jej końcówka będzie ciężka dla podopiecznych trenera Ożóga, którzy mają mecze wyjazdowe do prowadzącej trójki drużyn.

Zryw Łopuszno – najlepszy z beniaminków również zasługuje na wyróżnienie w kontekście rozegranych spotkań. Pomimo słabego startu i dwóch porażek podopieczni Mariusza Ludwinka głównie za sprawą pozyskanych w przerwie letniej Daniela Latosa i Łukasza Piwowarczyka stali się najbardziej widowiskowo i skutecznie grającą drużyną, w meczach z ich udziałem w pierwszej części rundy padało zazwyczaj mnóstwo bramek, ( 12 w meczu Tempo-Zryw, 9 w meczu Koprzywianka-Zryw, 8 w meczu Skała-Zryw) a wymieniona dwójka miała spory w tym udział. Do znakomitej skuteczności nie udało się dostosować gry obronnej, która była „piętą Achillesową” drużyny z Łopuszna. Plusem było jednak to, że to właśnie zawodnicy Zrywu zdobywali o tę jedną bramkę więcej. Kiedy już udało się ustabilizować grę defensywną zespół zatracił skuteczność a atrakcyjność spotkań z ich udziałem uległa znacznemu pogorszeniu. Niemniej jednak ta drużyna wniosła wiele „ożywienia” do rozgrywek kieleckiej „okręgówki” i kto wie, czy ten pozytywnie odbierany na zewnątrz wynik nie „skusi” działaczy do energicznej pracy na „rynku transferowym” i powalczeniu o „coś więcej” na wiosnę.

Nidzianka Bieliny – drużyna uzależniona od gry jednego zawodnika – Mateusza Pindrala. Kapitan Bielinian, kiedy był obecny na placu gry stwarzał w pojedynkę zagrożenie dla przeciwnika, kiedy go zabrakło drużyna nie potrafiła stworzyć choćby „pół” sytuacji do zdobycia bramki. Do tego doszły „dziwne” zdarzenia boiskowe, lub pozaboiskowe, bo jak inaczej wytłumaczyć wysokie 6-0 z Samsonem by za tydzień gładko aż 7-1 przegrać w Strawczynie. Zresztą podopieczni Zbigniewa Rutkowskiego to typowa drużyna „własnego podwórka” gdzie punkty traciły drużyny z czołówki (Nowiny, Zryw) i nie zmienia nawet tego wysoka porażka z Zenitem czy minimalna z OKS-em Opatów. Na wyjazdach było trochę gorzej, choć zwycięstwa w Morawicy i Skalbmierzu to takie „małe rodzynki” na cieście. Wynik punktowy i miejsce w tabeli odzwierciedla jednak możliwości tego zespołu i tak raczej pozostanie do końca rozgrywek.

Na prośbę Kieleckiej Piłki przygotował Tomasz Rabiej - trener GKS-u Nowiny

22 bramekKrzysztof Pach (Zryw)
18 bramekPrzemysław Gołuchowski (Lechia), Daniel Latos (Zryw), Rafał Piotrowski (Lechia)
15 bramekPaweł Kołdras (Zenit), Mariusz Paruch (LZS Samborzec), Jacek Kubicki (13 + 2 k.) (GKS Nowiny)
14 bramekMateusz Chlebowski (Moravia), Mirosław Gałęziowski (Lechia), Mateusz Pindral (Nidzianka), Łukasz Stawiarski (GKS Nowiny)
13 bramekPrzemysław Strójwąs (Moravia), Dawid Gwarek (12 + 1 k.) (Zenit)
12 bramekTomasz Baran (Lechia)
11 bramekŁukasz Biały (Zenit), Krzysztof Kasprzyk (Lechia), Mateusz Piotrowicz (Wicher), Karol Piwowarczyk (Samson)
10 bramekŁukasz Piwowarczyk (Zryw)
9 bramekGrzegorz Bijak (LZS Samborzec), Dominik Kasprzyk (Lechia), Rafał Wrona (Wicher)
Zobacz pełną klasyfikację strzelców


Zina Świętokrzyska Klasa Okręgowa
1.   GKS Nowiny 32 69 72–25 21 6 5
2.   Lechia Strawczyn 32 62 93–51 19 5 8
3.   Moravia Morawica 32 62 67–39 19 5 8
4.   Unia Sędziszów 32 61 50–30 18 7 7
5.   LZS Samborzec 32 53 62–54 16 5 11
6.   Zenit Chmielnik 32 52 63–40 15 7 10
7.   Zryw 2021 Łopuszno 32 51 68–52 14 9 9
8.   Wicher Miedziana Góra 32 48 59–52 13 9 10
9.   OKS Opatów 32 41 32–46 12 5 15
10.   Koprzywianka Koprzywnica 32 39 46–69 11 6 15
11.   Victoria 2015 Skalbmierz 32 39 46–43 10 9 13
12.   GKS Rudki 32 37 45–51 10 7 15
13.   Nidzianka Bieliny 32 36 51–81 10 6 16
14.   Skała Tumlin 32 35 51–60 9 8 15
15.   Samson Samsonów 32 34 37–64 8 10 14
16.   Zorza Tempo Pacanów 32 24 39–75 6 6 20
17.   Baszta Rytwiany 32 17 27–76 5 2 25
 
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Najnowsze linki
Wierna – Klimontowianka
WIDEO: Bramka Jakuba Kończaka
Sparta – Kamienna
ZDJĘCIA: fanpage Kamiennej
Nida – Zorza Tempo
WIDEO: ostatnia bramka
Neptun – Wierna
SKRÓT MECZU: Neptun
Huragan – Zryw
ZDJĘCIA: Ola Pietrzykowska
Radiator$ – MSS-Klonówka
SKRÓT MECZU: RStv
Star – Orlęta
ARTYKUŁ: starachowicki.eu
Lechia – Politechnika Św.
SKRÓT MECZU: W Obiektywie Konrada
Piast – LKS Bolmin
WIDEO: bramka nr 2
Piast – LKS Bolmin
WIDEO: bramka nr 3
Łysica – Moravia
TRANSMISJA WIDEO: MoraviaTV
ŁKS Łagów – Wicher
SKRÓT MECZU: ŁKS Łagów
KP KSZO 1929 – Siarka
SKRÓT MECZU: konferencja pomeczowa
Chełmianka – Garbarnia
ARTYKUŁ: Dziennik Polski
Orlęta – Czarni
ARTYKUŁ: Dziennik Wschodni
Wieczysta – Sokół
TRANSMISJA WIDEO: CFsport
Podlasie – Star
ARTYKUŁ: starachowicki.eu
Sokół – Victoria
SKRÓT MECZU: SokółTV
GKS Nowiny – Łysica
SKRÓT MECZU: GKS Nowiny


Dziś urodziny mają
Michał Tymborowski (13 lat, Gród)
Dawid Tomasik (15 lat, Deko)
Michał Zdanowski (15 lat, Gród)
Tobiasz Broziński (15 lat, Czarni)
Mateusz Bzduch (15 lat, Alit)
Fabian Bona (16 lat, GKS Obrazów)
Piotr Zychowicz (16 lat, Orlęta)
Bartosz Sorkowicz (16 lat, Victoria 2015)
Jakub Nartowski (16 lat, Piast)
Fabian Czajor (16 lat, Dąb)
Paweł Mitręga (18 lat, Football Academy)
Tymoteusz Trzaska (18 lat, Alit)
Krystian Paluch (19 lat, Zenit)
Alan Wyrozumski (20 lat, Zryw)
Błażej Koluch (20 lat, Wisła Junior)
Sebastian Bryła (20 lat, Marol)
Łukasz Banaszek (21 lat, Orlicz)
Sebastian Bidos (21 lat, Świt)
Wiktor Marcjan (21 lat, Rodzina)
Jakub Samiec (21 lat, Piast)
Mateusz Sideł (22 lata, Gród)
Konrad Picheta (22 lata, Gród)
Mateusz Jarosz (22 lata, Sparta)
Patryk Sieczka III (22 lata, Granat)
Wiktor Wilk (23 lata, Sokół)
Piotr Skrobot (23 lata, Wierna)
Krzysztof Wojsław (23 lata, Start)
Sebastian Wojsław (23 lata, Start)
Daniel Lasota (23 lata, Strażak)
Radosław Niezgoda (23 lata, Czarni)
Paweł Rywacki (23 lata, Wicher)
Rafał Wiśniewski (23 lata, Orlicz)
Łukasz Czerwiak (24 lata, GKS SMS)
Adrian Wijas (24 lata, Sokół)
Damian Suchmiel (24 lata, Piaskowianka)
Jan Tomasik (24 lata, Rodzina)
Marek Barchanowski (24 lata, Unia)
Jakub Tomporowski (24 lata, LZS Czarnocin)
Kamil Jakubowski (25 lat, Sokół)
Jolanta Batur (25 lat, Hetman)
Szymon Dalach (25 lat, Rodzina)
Michał Rosół (26 lat, Piaskowianka)
Patryk Rubak (26 lat, Moravia)
Bartłomiej Smolarczyk (26 lat, Płomień)
Marcin Gil (27 lat, Victoria)
Kamil Wilkosz (28 lat, Łysica)
Piotr Gołębiowski (28 lat, Naprzód)
Michał Putowski (29 lat, Naprzód II)
Szymon Szlęzak (29 lat, Victoria 2015)
Mariusz Dzienniak (29 lat, Zryw)
Konrad Chlewicki (30 lat, Nidzianka)
Łukasz Świder (30 lat, LZS Samborzec)
Bartek Lech (30 lat, Nida)
Adrian Duda (30 lat, Strażak)
Angela Mikołajczyk (30 lat, KP KSZO 1929)
Michał Ziętara (31 lat, Jawornik)
Piotr Jawor (31 lat, Góral)
Maciej Śmiech (32 lata, Wicher)
Artur Bracha (32 lata, MSS-Klonówka)
Mateusz Górny (32 lata, Wisła)
Mateusz Gawron (33 lata, Hetman)
Konrad Wesołowski (33 lata, Wicher)
Łukasz Porębski (33 lata, Nida)
Dariusz Stępień (33 lata, GTS Raków)
Krzysztof Krzeszowski (34 lata, Wierna II)
Daniel Kowalski (34 lata, Świt)
Kamil Dziewirz (35 lat, Baszta)
Michał Głowacz (35 lat, Polonia Białogon)
Maciej Ćmiel (35 lat, Sokół)
Mateusz Dudkiewicz (35 lat, Polanie)
Daniel Bąba (37 lat, Hetman II)
Piotr Nowacki (39 lat, Sokół)
Sławomir Jeziorek (40 lat, Sparta)
Łukasz Pawłowski (40 lat, GKS Świniary)
Piotr Giejc (40 lat, Polonia Białogon)
Stanisław Marzęcki (41 lat, MGTS Działoszyce)
Paweł Raczyński (43 lata, Arka)
Roman Gołębiowski (44 lata, Koprzywianka)
Radosław Sekuła (45 lat, Pogoń)
Leszek Moździerz (47 lat, Zorza Tempo)
Marek Mierzwa (47 lat, Spartakus)
Ważne
"Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Podczas dodawania komentarza zbierane są informacje o adresie IP Twojego komputera. Informacje te w razie potrzeby mogą zostać udostępnione organom ścigania w celu pociągnięcia autora komentarza do odpowiedzialności karnej lub cywilnej. Do dyskusji na tematy piłkarskie zapraszamy na forum."