· Łącznie użytkownikw: 117,395
· Najnowszy użytkownik: Blevin46555

Notice: Constant _INCROOT already defined in /home/kielecka/www/news.php on line 21
Podsumowanie w gr. III i IV Klasy B (foto)
W grupie III, Klasy B swoje pojedynki wygrały najlepsze zespoły tej grupy. Zdrój Busku rozgromił na własnym stadionie GKS Górno 6:0. Natomiast w wyjazdowym pojedynku w Solcu, rezerwy Łysicy Bodzentyn skromnie, bo 2:1 pokonały tamtejsze Źródło.

GKS Iwaniska po wygranej 4:0 w wyjazdowym meczu z OKS II Opatów umocniły się na fotelu lidera w grupie IV. Ester również w stosunku 4:0 pokonał Huragan Wilczyce. Niestety nie odbył się mecz wicelidera z Bodzechowa z Alitem II Ożarów. Widocznie walka pierwszego zespołu o czołowe lokaty w IV lidze jest ważniejsza od gry w Klasie B…

6:0 Gzyl (89)

Busko: Wojtacha - Charyga, Burchan (72 Walkiewicz), Krzemiński, Kumor - Gzyl, Witkowski (65 Bandura), Mierzwa, Janiec - Mrożek (81 Szwajka), Doroz

Wynik spotkania mówi sam za siebie. Dominacja zespołu z Buska była niepodważalna przez całe spotkanie. W drugiej połowie meczu doszło do przykrego incydentu. Dwóch zawodników Górna zderzyło się ze sobą, w wyniku czego zostali odwiezieni do szpitala.

Przygotował: As - Kielecka Piłka

-------------------------------------------------------------------

Źródło Solec Zdrój 1:2 Łysica II Bodzentyn

- Mecz przebiegał w średnim tempie, żadna ze stron nie potrafiła sobie stworzyć dogodnej sytuacji podbramkowej. Troszkę więcej można się było spodziewać po liderze. Po bramce dla Źródła goście szybko wyrównali po fatalnym błędzie naszego bramkarza. W kolejnych minutach kolejny katastrofalny błąd popełniła defensywa i szybko lider wyszedł na prowadzenie. Przez cały mecz gra była wyrównana – powiedział Kieleckiej Piłce zawodnik Źródła.

Łysica II Bodzentyn -:- Zorza Czajków

W najbliższy weekend w grupie III Źródło Solec Zdrój podejmować będzie GKS Szydłów. Obydwa zespoły jeszcze w tej rundzie nie „zapunktowały”, więc choćby z tej racji może być w Solcu ciekawie. Zarówno Źródło jak i GKS w przerwie zimowej straciły wiele na swojej piłkarskiej wartości, a to za sprawą ubytków kadrowych. Nic więc dziwnego, że pojedynek ten trzeba nazwać meczem drużyn z dolnych rejonów tabeli. Zespoły te Graja już tylko i wyłącznie o prestiż.

Bezapelacyjny lider grupy III, czyli rezerwy IV-ligowej Łysicy Bodzentyn, pod wodzą trenera Piotra Dejworka zainkasować będą chciały komplet punktów, który znacznie przybliży tą drużynę do zapewnienia sobie awansu przed zakończeniem sezonu.

Klasa B, gupa IV

OKS II Opatów 0:4 GKS Iwaniska

0:1 samobójcza (1)
0:2 Łukasz Prokop (25)
0:3 Paweł Podsiadło (33)
0:4 Dawid Stachera (90)

Iwaniska: Szymański - Zwoliński (70 Kadela), M.Skuza, Duda, Prokop - Chruściel, Rusak, Domurat (88 Zybała), Kusal - Podsiadło (63 Konicki), Czub (85 Stachera)
Drużyna seniorów w 11 kolejce udała się do Opatowa na mecz z tamtejszymi rezerwami OKS-u Opatów.

Gości interesowało tylko zwycięstwo a tym samym przybliżenie do upragnionego awansu,wszystko zaczęło się po myśli przyjezdnych ponieważ obrońca gospodarzy zagrał tak nie fortunie do bramkarza że piłka wpadła do siatki już w 1 minucie spotkania i było 1-0.

Kolejna bramka to popis bardzo dobrego zgrania klepka Rusaka z Chruścielem wrzutka w pole karne z piłką mija się bramkarz a Prokop podwyższa na 2-0.Choć gospodarze przegrywali już po 25 minutach 2-0 to jednak nie odpuszczali i grali do końca.

W 33 minucie spotkania wynik do przerwy ustala Podsiadło który w sytuacji sam na sam strzela bramkę.Druga połowa to kontrolowanie gry przez przyjezdnych wiele akcji jednak bez efektu ich zakończenia do momentu kiedy na boisku nie pojawił się bardzo dobrze dysponowany wiosną Dawid Stachera który po raz kolejny pozostawia po sobie bardzo dobre wrażenie ustala wynik 0-4 dla przyjezdnych.

Za tydzień najważniejszy mecz sezon Jandar Bodzechów jeśli wygramy możemy świętować awans do A - Klasy.

Autor: gksiwaniska.futbolowo.pl

Ester Wojciechowice 4:0 Huragan Wilczyce

1:0 Marcin Zygmunt (25)
2:0 Marcin Zygmunt (60)
3:0 Mateusz Kowalski (75)
4:0 Marcin Zygmunt (85)

Ester: Wesołowski - Kębłowski, Dulny (70 Wąsik), Pobrotyn, P. Michalski - K. Sałapa, P. Sałapa (65 Szpotowicz), Strąk (55 M. Motyła), Kowalski - T.Zygmunt (80 Dębniewski), M. Zygmunt.

W 25 minucie P.Sałapa dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie M.Zygmunt popisał sie celną główką. W 60 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się M.Zygmunt, który przejął futbolówkę w środku pola i po ograniu obrońców przyjezdnych umieścił piłkę w siatce uderzając z 16m obok bramkarza.

W 75 minucie po pięknej akcji całego zespołu Estra na 3-0 podwyższył Kowalski, dobijając strzał K.Sałapy. Po 10 minutach gospodarze ponownie mogli cieszyć sie z kolejnego gola.

M.Zygmunt przeprowadził indywidualną akcję, ogrywając defensywę gości skierował piłkę do bramki pomiędzy nogami bramkarza, tym samym ustalając wynik spotkania na 4-0.

Autor: marcelinho12

Jandar Bodzechów : Alit II Ożarów

mecz nie odbył się

W Bodzechowie na próżno wypatrywano rezerw Alitu. Niestety goście nie zjawili się, więc Jandar zrobił sobie pamiątkową fotkę i rozegrał gierkę treningową. (fot. G. Sojka).

GKS Iwaniska -:- Jandar Bodzechów

W grupie IV prawdziwy szlagier. Mecz można powiedzieć o pierwsze miejsce w grupie, czyli pojedynek GKS-u Iwaniska z Jantarem Bodzechów. GKS ma za sobą atut własnego boiska, ale to właśnie Jandar potrafił pokonać rywala aż 3:0 w rundzie jesiennej.

W meczu Huraganu Wilczyce z rezerwami OKS-u Opatów w którym gospodarze będą mieli cos do udowodnienia Opatowianom, którzy swoje jedyne punkty w tym sezonie zdobyli … wygrywając jesienią właśnie z Huraganem.