Notice: Constant _INCROOT already defined in /home/kielecka/www/news.php on line 21

Zryw Łopuszno 0:2 Samson Samsonów

0:1 Gębski (65)
0:2 Kondrak (70)

Samson: Gorzkowski - Stęplewski, Wójcik, Jędrzejczyk, Kołodziejski - M. Rynk, Gębski, Czarnomski (60. Strzelecki), Dulęba (82. Ł. Rynk) - Piwowarczyk (88. Mościński), Kondrak (80. Durlik).

Niespodzianka w meczu na szczycie, w którym to Zryw Łopuszno podejmował na własnym boisku Samsona Samsonów. Goście, a zarazem wicelider rozgrywek rozprawili się z liderem świętokrzyskiej Klasy A w drugiej połowie spotkania, kiedy to zdobyli dwa gole. Po tym meczu oba zespoły dzielą już tylko 2 punkty. Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka kolejek, więc sprawa pierwszego miejsca jest nadal otwarta.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czarnovia Kielce 1:1 Politechnika Kielce

0:1 Zdziechowicz (30)
1:1 Ziarkowski (50)

Czarnovia: Markowski - Kępa, Pietrzykowski, Stanek, T. Rudnicki - Wawrzycki, A. Rudnicki, Kosmala (46. Białogoński), Krajeński (75. Adamiec) - Żelazny, Ziarkowski.

Mecz na remis w derbach Kielc. Wydarzenia na boisku w pełni odzwierciedla tabela, w której Politechnika zajmuje 11 miejsce z 19 punktami, a Czarnovia plasuje się na 13 pozycji z 17 oczkami. Obie drużyny zaciekle walczą o utrzymanie w świętokrzyskiej Klasie A.

Polanie Pierzchnica 3:2 Astra Piekoszów

0:1 Śladkowski (21)
0:2 Opara (30)
1:2 Kwasniewski (49)
2:2 P.Ramiączek (53)
3:2 P.Ramiaczek (65)

Polanie: Dygas - B.Ramiączek, Baran, Kmiecik, P.Ramiączek - Marszałek (46. Lipa), Kwaśniewski, Łopaciński, Szczukiewicz (69. Rajecki) - Żak (74. Gardian), Kubicki (78. M.Ramiączek).

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało że na to aby Polanie ostatecznie zwyciężyli drużynę Astry Piekoszów przegrywając do przerwy 0:2. Goście zdobyli dwie bramki po stratach piłki w środku pola przez naszych pomocników i braku zdecydowania w interwencjach obrońców a gdyby mieli więcej szczęścia swój dorobek mogliby powiększyć dwukrotnie jednak marnowali dobre sytuacje pod bramką Polan. "Żółto-zieloni" też mieli swoje okazje do zdobycia bramki w pierwszej odsłonie meczu a najlepszą z nich miał Tomasz Żak, po którego strzale piłka wylądowała na poprzeczce.

Po przerwie drużyna Polan zaatakowała bardziej zdecydowanie co przyniosło efekt cztery minuty później zmniejszając przewagę bramkową Astry do jednej bramki po ładnej akcji i strzale Wojciecha Kwaśniewskiego. Zabójczymi dla gości okazały się stałe fragmenty gry a w rolę kata piekoszowian wcielił się Paweł Ramiączek, który dwukrotnie po strzale głową wpisał się na listę strzelców. Rozmiary zwycięstwa mogły być bardziej okazałe lecz w kilku sytuacjach zabrakło precyzji i zimnej krwi pod bramką Astry. Goście poważniej zagrozili bramce Dygasa pod koniec meczu lecz strzał z rzutu wolnego z 18 metrów zablokował jeden z zawodników "żółto-zielonych".
Piłkarzy Polan należy pochwalić za ambicję, wolę walki i grę w drugiej połowie meczu a zganić za głupie straty piłek i brak zdecydowania w odbiorze piłki, przez co już czwarty raz przegrywaliśmy do przerwy 0:2.

6:0 Makowski (76)

Wicher: Gąsiorowski - Łosiak (46. Siedlarz), Barucha, Micigolski, M. Wałek - B. Koza, Spyra (75. Małkowski), Sobczyk, Łukasiewicz (46. Wesołowski) - S. Koza, Foderowicz (75. Cedrowicz).

Bardzo okazałe zwycięstwo odnieśli podopieczni Jacka Wójcika. Drużyna z Miedzianej Góry pewnie pokonała słaby Zryw Skroniów i nadal liczy się w walce o awans do "okręgówki". Wszystko było już jasne po pierwszej połowie, po której Wicher prowadził różnicą 5 bramek. Po przerwie udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i końcowy wynik brzmiał aż 6:0 na korzyść gospodarzy.

Tęcza Gowarczów 2:3 Dąb Nagłowice

1:0 Skowron (20)
1:1 Ł.Niemstak (30)
2:1 Kupisiński
2:2 Ł.Niemstak (50)
2:3 Ł.Niemstak (75)

Dąb: Pacholec (80. Jabłoński) - Fendrych, Matera, Trela, M. Pustuł - R. Pustuł (46. Dąbrowski), Radecki, P. Niemstak, Dębiński - Wójcik (82. Antosik), Ł. Niemstak.

Spodziewane zwycięstwo Nagłowiczan w spotkaniu z niżej notowaną Tęczą Gowarczów. Wygrana nie przyszła łatwo, ponieważ Dąb przegrywał w tym spotkaniu. Mimo to podopieczni Andrzeja Fendrycha poradzili sobie z Tęczą i dzięki temu awansowali na 5 pozycję w tabeli.

3:3 Szymkiewicz (81)

Spora niespodzianka w Kluczewsko, gdzie miejscowy GKS zdołał zremisować z LKS-em Bolmin. Podopieczni Mariana Haczkiewicza wypracowali sobie w tym spotkaniu dwubramkową przewagą, którą jednak roztrwonili, co zaprowadziło ich do straty punktów. Czołówka ucieka i o awans może być coraz trudniej.

3:4 Bielecki (85)

Aż 7 bramek padło w Wodzisławiu, gdzie Partyzant zmierzył się z Jawornikiem Gorzków. Na początku spotkania prowadzenie objęli gospodarze. Po stracie bramki goście z Gorzkowa bardzo szybko wzięli się do pracy i zdołali zdobyć aż 4 bramki pod rząd. W końcówce spotkania mało brakowało, a te wysiłki mogły zdać się na marne, ponieważ Gorzkowianie dali sobie strzelić dwa gole. Końcowy wynik to 4:3 na korzyć Jawornika.

Zapowiedź:

W najbliższej kolejce ciekawie zapowiada się starcie walczącej o utrzymanie Politechniki Kielce z kandydatem do awansu Zrywem Łopuszno. Obydwu drużynom bardzo zależy na zwycięstwie w tym spotkaniu. Interesująco będzie także w Bolminie, gdzie miejscowy LKS będzie podejmował Czarnovię Kielce. Jeśli podopieczni Mariana Haczkiewicza myślą jeszcze o awansie muszą wygrać ten mecz.

Jawornik Gorzków GKS Kluczewsko Nd 24 MAJ 15:00
Dąb Nagłowice Wicher Miedziana Góra Nd 24 MAJ 15:00
LKS Bolmin Czarnovia Kielce Nd 24 MAJ 15:00
Zryw Skroniów Polanie Pierzchnica Nd 24 MAJ 15:00
Politechnika Świętokrzyska Kielce Zryw Łopuszno Nd 24 MAJ 15:00
Astra Piekoszów Partyzant Wodzisław Nd 24 MAJ 15:00
Samson Samsonów Tęcza Gowarczów Nd 24 MAJ 17:00

Autor: Kamil - Kielecka Piłka