· Łącznie użytkownikw: 117,395
· Najnowszy użytkownik: Blevin46555

Notice: Constant _INCROOT already defined in /home/kielecka/www/news.php on line 21
Podsumowanie Klasa B, gr.III i IV
W grupie III rezerwy Łysicy są coraz bliżej awansu do Klasy A. Zespół prowadzony przez Piotra Dejworka w minionej kolejce pokonał Zorzę Czajków 2:0. W pojedynku zespołów z dolnych rejonów tabeli, lepsze okazało się Źródło Solec Zdrój, które pewnie pokonało na własnym stadionie GKS Szydłów również 2 do 0.

W meczu GKS Iwaniska – Jandar Bodzechów określanym mianem meczu sezonu lepsi okazali się goście, którzy dzięki zwycięstwu nad liderem z Iwanisk są w lepszej sytuacji w walce o bezpośredni awans do Klasy A. GKS musi liczyć teraz na potknięcie zespołu z Bodzechowa w najbliższych 4 meczach z niżej notowanymi zespołami.

Klasa B, Grupa III

Łysica II Bodzentyn 2:0 Zorza Czajków

1:0 Pytel (71)
2:0 Dwojewski (82)

Łysica II: Boszczyk - Telka, Klusek, Pytel, Makowski (70 Tomasz Rdzanek) - Łapka (46 Góźdź), Dróżdż, Wojtek Rdzanek (46 Kucała), Klamczyński - Zyguła, Kaleta (65 Dwojewski)

- Kolejne zwycięstwo, które nie przyszło łatwo. Zorza to najlepiej poukładany zespół spośród tych, z którymi graliśmy wiosną. Mecz mógł być łatwiejszy, gdyby Grzesiek Zyguła wykorzystał choć jedną z sytuacji, które miał do przerwy - mówi Kieleckiej Piłce Piotr Dejworek trener rezerw Łysicy.

Pierwszą bramkę zdobył Pytel strzałem głową, po doskonałym dośrodkowaniu Klamczyńskiego. Druga to zasługa Dwojewskiego, który idealnie wyszedł do prostopadłego podania od Zyguły i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości.

Goście w drugiej połowie mieli dwie sytuacje do zdobycia bramek, lecz żaden z ich strzałów nie był celny.

- Z powodu kontuzji i nieobecności w pierwszym zespole, czwórka moich zawodników mogła zagrać tylko pół meczu, żeby móc pojechać na IV-ligowy mecz do Orląt Kielce. Na szczęście wchodzący do składu juniorzy - godnie zastąpili starszych kolegów - dodaje Dejworek.

-------------------------------------------------------------------

Źródło Solec Zdrój 2:0 GKS Szydłów

Szydłów: Pyrek- Makowski, Pytowski, P.Cecot, M. Cecot - Batóg, Zarzycki, Rokita, Nowak, po przerwie dołączyli Jopkiewicz i Gardyński

- Goście pierwszą połowę rozpoczęli w 9 osobowym składzie (brak dokumentów tożsamości pozostałych graczy) mimo iż posiadali oni karty ekstranetu sędzia nie zezwolił na grę tych zawodników...

Ponownie szybko strzelona bramka ustawiła grę na korzyść gospodarzy, którzy mimo liczebnej przewagi i kilku dogodnych sytuacji nie potrafili podwyższyć wyniku. Ambitnie grający zawodnicy GKS-u ograniczali się do wyprowadzania kontr.

W drugiej połowie dostarczono dwa dokumenty tożsamości i goście mogli grać w komplecie. Gospodarze ustalili wynik spotkania na 2:0 po błędzie bramkarza z Szydłowa
- relacjonuje Kieleckiej Piłce zawodnik GKS-u.

Zorza Czajków Źródło Solec Zdrój Nd 24 MAJ 11:00

Prawdziwym meczem wiosny będzie pojedynek w Busku Zdroju, gdzie zmierzą się wicelider grupy, tj. miejscowy Zdrój oraz lider z Bodzentyna. Jesienią lepsi okazali się zawodnicy Łysicy, którzy na własnym stadionie pokonali zespół z Buska 2 do 0. Łysica w zasadzie zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca, tylko kataklizm mógłby pozbawić Łysicę II pozycji lidera. Jednak Zdrój ma coś do udowodnienia i dlatego warto wybrać się na stadion przy ulicy Kusocińskiego. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 17:00.

Emocji nie powinno zabraknąć w Szydłowie gdzie zmierzą się dwa GKS-y. Gospodarze na wiosnę grają fatalnie, ale na własnym dość specyficznym boisku mogą sprawić niespodziankę, tym bardziej iż zespół z Górna jest jak najbardziej w ich zasięgu.

W Czajkowie miejscowa Zorza podejmować będzie Źródło Solec Zdrój. Wydaje się, że gospodarze nie powinni mieć problemów z pokonaniem osłabionej na wiosnę drużyny soleckiego Źródła.

Klasa B, gupa IV

GKS Iwaniska 0:1 Jandar Bodzechów

0:1 Ćwik (70)

Drużyna seniorów GKS Iwaniska podejmowała na własnym boisku Jandar Bodzechów dla miejscowych był to mecz w którym zwycięstwo zapewniło by awans do A klasy.

Od początku meczu gra stała na wyrównanym poziomie jednak z jednej jak i z drugiej strony było dużo niedokładności. Bardzo dobrze spisywał się Szymański w bramce miejscowych który dwukrotnie uchronił drużynę od utraty gola w sytuacjach na sam sam.

Do przerwy wynik 0-0. Po przerwie zarówno jedni jak i drudzy zaczęli grać szybciej i szukać sytuacji bramkowych. Jako pierwsi tą sytuację znaleźli przyjezdni, kiedy to w 70 minucie po błędzie obrony miejscowych w sytuacji sam na sam z Szymańskim znalazł się Ćwik, który dał prowadzenie przyjezdnym.

Choć były jeszcze sytuacje to brakowało tej kropki nad "i". Widoczny był brak Czuba w składzie GKS-u.

Iwaniskom pozostaje czekać na pozostałe mecze Bodzechowa i liczyć że gdzieś podwinie im się noga.

Autor: gksiwaniska.futbolowo.pl

Huragan Wilczyce 5:0 OKS II Opatów

Dla Huraganu: Kowal*4, Książkiewicz

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Huraganu w meczu z OKS-em II Opatów, którzy zaaplikowali gościom 5 bramek. Fantastyczną formą popisał się Kowal, który zdobył aż 4 bramki.

- Nasz zespół przeważał przez całe spotkanie, OKS nie miał w tym meczu żadnych argumentów - powiedział Kieleckiej Piłce zawodnik Huraganu.

Dzięki 3 punktom Huragan umocnił się na 4 pozycji w grupie. Wyprzedzając rezerwy IV-ligowców, tj. Alitu Ożarów i OKS-u Opatów. Prawdopodobnie zespół z Wilczyc na tej pozycji zakończy sezon 2008/2009.

Klasa B, gr. IV
1.   KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrz. 12 30 27–  8 10 2 6 15 12–  2 5 1 6 15 15–  6 5 1

Jandar Bodzechów Huragan Wilczyce Nd 24 MAJ 15:00

W grupie IV lider z Iwanisk pauzuje w najbliższej kolejce. Goniący go Jandar ma szanse na zmniejszenie dystansu do jednego punktu. Jednak najpierw musi pokonać Huragana Wilczyce, który w ostatniej kolejce rozgromił 5:0 rezerwy OKS-u Opatów.

Wspomniane rezerwy Opatowa podejmować będą Ester Wojciechowice. Na własnym boisku trzeba liczyć, że młody zespół Opatowa powalczy o pierwsze wiosenne punkty.